Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyiket vegyem meg? A yongnuo...

Melyiket vegyem meg? A yongnuo yn565ex-et vagy az 568 ex ii-t? Amazonról rendelném.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én a YN568EX II-t választanám, mert abban van nagy-sebességű vakuszinkron (HSS), a YN565EX-ben úgy tudom nincs.


(Egyébként (nem teljesen idetartozik) a Yongnuo-nál általában a II. (esetleg III.) változatok mindig az előzőnek egy javított változata. Pl. a manuális YN560-asban a slave mód nem igazán volt jó, hol villant, hol nem. Sokan panaszkodtak rá, aztán a Yongnuo orvosolta ezt a problémát, akkor "született" meg a YN560-II, (majd a YN560-III, de ez csak beépített vevőt kapott) )

2014. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted megéri a 20ezer forintos felárat?
2014. ápr. 21. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát... ha csak pl. partyfotózáshoz kellene a vaku, akkor nem.

De ha később más céljaid is lennének vele, akkor talán igen. Mert akkor nem kellene még egyet csak azért megvenni. Bár sose rossz, ha több rendszervakuja van az embernek. :)


Tegyük fel, ha kültéren akarnál portrézni/vagy mást fotózni tág rekesz mellett (ugye a kis mélységélesség miatt), akkor kell a nagy-sebességű vakuszinkron.

Hiába viszed le az ISO-t, a záridőn ugyanúgy rövidíteni kell, hogy helyesen exponált legyen, ne égjen ki. Normál esetben 1/200-1/250s a legrövidebb záridő vaku mellett.


De azt tudni kell, hogy a nagy sebességű vakuszinkron csak rádiós kioldóval érhető el. Szóval ha csak a vázon használnád a vakut, akkor nem kell a HSS.

A HSS úgy működik, hogy a vaku többször villan el, hogy mindenhová eljusson a képen a vaku fénye.


(Ha kell a HSS akkor még rádiós kioldót is kellene venni... a manuális 10e Ft körül van, a TTL-eseknek pedig azt hiszem 20-25e Ft az alja.)

2014. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem az 568 lesz, külfőldről rendelve
2014. ápr. 22. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit, remélem tudtam segíteni! :)

Sok szép képet vele! ;)

2014. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!