Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elsőéves mozgóképkultúrás...

Elsőéves mozgóképkultúrás vagyok és szeretnék venni egy kamerát, ebben tud e valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Csoport társaim (akiket tudok azoknak 550d és 600d-je van) azt tanácsolták, hogy vegyek egy DSLR-t, de kicsit nagy a választék, annyi szintet be tudok lőni, hogy 200000Ft-nál többet nem igen akarok költeni (váz+objektív(min 18-55)). Hallatom olyanokat, hogy a Nikon nem túl jó a videózáshoz (ez főbb szempot, de szeretek fotózni is, ezért a handycammektől kímélni), meg olyat is, hogy inkább vegyek egy használt Canon 5d-t. Gondolkodtam a nikon d3300, és a canon 100d-n, de egyéb más modellekről is szívesen hallanék, és ezek kritikáiról (pl: mi lenne jobb, miért rossz, vagy miért is jó), minden kis apróság érdekel ami megkönnyíti a választást. És persze az is érdekel még, hogy hol érdemes megvenni, esetleg ha valaki vett már ilyet e-bay-ről, vagy egyéb más online módon akkor a tapasztalatok is jók lennének (használt, új, megbízhatóság, garancia, stb), bár szerintem ezeket érdemesebb megvenni úgy hogy a fizetés előtt még átnézze az ember, hogy minden rendben van.

2014. márc. 28. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Főleg két lehetőséget látok, ugye egyrészt a 600D, Magic Lanternnel nagyon fasza kis berendezés, mellé meg egy tamron 17-50 (vagy 17-55mm) f2.8, na ezzel a kombóval rengeteg minent ki tudsz hozni, főleg mert a 600D-ben van 3x crop mód, ami eszméletlenül értékes - 3x optikai zoomra képes, tehát a 17-50 -nel tudsz 51- 150 mm-ig videózni _minőség romlás nélkül_ (keress rá ha érdekel ennek a technikai háttere).

Ha van plusz pénzed akkor pedig tárazz be egy használt 5D II-re, ugye full frame és mivel CF kártyával megy raw-ot is tudsz Hd-t megközelítő minőségben lőni és lényegesen jobb a 600D-nél a sötétben.

Ennyi, e mivel nincs még semmi optikád és most indulsz ki főleg a 600D-t tanácsolom (a 3x optikai zoom opciót nem tlaálod meg se a 550D-ben, 650D-ben, 60D-ben etc.)


+ rendelj kínából (dx.com) battery grip-et, 2000Mah-os elemekkel irdatlan olcsón és léynegesen könnyebb lesz az életed!


A legfontosabb: ha komolyan érdekel a videózás, Magic Lantern kompatibilis kamerát veszel: [link]

2014. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még a vásárlással várok egy kicsit, addig is várom a többi választ.
2014. márc. 29. 21:33
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális e, de szerintem ha 200k-nál nem akarsz többet költeni rá, akkor Canon600d-t vegyél és hozzá használj régi filmet optikákat. Így meg vagy 150 ezer körül és még tudsz magadnak csinálni egy steadycamet is.


Én is 600D-vel meg régi analóg obival (Helios 58mm) videózok, ha érdekel a képi megjelenítése nyugodtan írj privit és küldök videót. :)

2014. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!