Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van valamilyen vakuzási trükk...

Van valamilyen vakuzási trükk ha túl magas teremben, vagy színes plafon miatt nem használható az indirekt vakuzás, viszont azt szeretném hogy szép legyen a megvilágítás?

Figyelt kérdés
Rendezvénynél nyilván nem lehet levenni a vakut és oldalról elvillantani pedig az lenne az ideális. De fellökik az állványt. Ha szemből villantok felteszek diffúzort meg valami fényterelőt, de így is a szemből jövő fény miatt az arcok nem lesznek árnyékosak, lapos fényt kapok. Van valami jó trükk erre? A másik hogy ha azt szeretném hogy a háttér is világos legyen teljes fényerőn fotózok (2.8 vagy 1.4), de még így is hosszabbra kell venni a zársebességet így meg kicsit szellemképes lesz ha bemozdulnak rajta. :( Szóval.. nagy teremben kevés fénynél hogyan kell jó képeket készíteni vakuval (esetleg vakukkal)?

2014. febr. 26. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Gary Fong Lightsphere 2 (tudom 25ezer, de megéri az árát), vagy derítőkártya (fehér alapú kártyalap a vakura gumizva 45fokban döntve a vakut, végül is olyan mintha indirekt vakuznál csak közelebb van amiről visszaverődik), a vakuszinkront pedig tedd második redőnyre. Pontos értékeket ne várj tőlem (meg mástól sem), én sem vagyok fénymérő (pláne látatlanban), ezt neked kell kiszenvedni.
2014. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, ez a cucc jól néz ki. :)
2014. febr. 26. 14:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam második redőnyre állítani a vakuszinkront, de valami miatt nem tudom. Pentax K-7esem van és a vaku menüben csak szürkén látszik a második redőny, kiválasztani nem lehet. :(
2014. febr. 26. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, ebben nem igazán tudok tanácsot adni én Canon rendszert használok és ott szépen működött 400D+430EXII, aztán 40D és 430EXII és 5D Mark II + 430EXII-vel párosítással is(a MkII-ből most kettő van és mindkettővel megy) sőt YN622C kioldóval vezeték nélkül is tudok második redőnyre szinkronizálni.
2014. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az univerzális megoldás tényleg a vakura tehető diffúzorok. Alternatívák még (én ezekkel próbálkoztam eddig):

- a vakut leveszed és a bal mancsodban felemeled magasra, így kézzel ráirányítod arra, amit fotózol (vakuszinkron kábellel, olcsó). Ha egy sima diffúzor is rajta van, egészen jó fényed lesz, csak hosszabb távon kényelmetlen.

- oldalfalakról, világos ruhás emberekről :-) vered vissza fényét. Jerry Ghionis mondta, hogy ha van egy marha nagy asszisztensed, fehér pólóban, akkor bárhol tudsz deríteni :-). Meglepően szép képek lesznek egyébként, ha találsz oldalt fehér felületeket.


Szívtam én is sportcsarnokban, uszodában, egyik helyen se tudtam vakuzni. A megoldás végül ISO1600/3200 lett + sorozatfelvétel, utána kidobáltam, ami bemozdult.

2014. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon tetszett ez a tagbaszakadt fehér pólós hegyomlás trükk! :D

Ezek szerint nem is olyan egyszerű a feladat. Ez a kézből vakuzás jó ötlet, kipróbálom. Köszönöm a tippeket.

2014. febr. 27. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos szerintem ha színes a pafon, az befolyásolja a fehéregyensúlyt amit utólag lehet korrigálni.

A plafonra vakuzás szerintem a kutyát se érdekli, de ha túl magasan van, akkor oldalsó falra villantani - ha nincs ott senki a közelben - akkor rendben van (szerintem). A falról visszaverődve nem mindig születik (számomra) elfogadható kép de ezt mindenki döntse el maga'

Én csak ennyit tudnék hozzáfűzni.

2014. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!