_.-Akv-._ kérdése:

Szerintetek milyet?

Figyelt kérdés

Nyáron megyek nyári munkára (15 éves vagyok), és a keresett pénzt úgy döntöttem hogy egy fényképezőgépre szeretném elkölteni, mert szeretek fotózni (a telefonommal 1 hónap alatt úgy 1000 képet szoktam csinálni, nyilván a nagyja szemét, de azért van pár jó :)) viszont nem tudom mivel kéne kezdeni.

Tehát az összeg rá úgy 60-80 ezer forint maximum. (vagy akár kevesebb is elég lehet?)

És hát ugye Canon, vagy Nikon? Tudom hogy mindkettő jó, de nem nagyon vagyok benne a témában, szóval légyszi segítsetek :)


Ha lehet konkrét modelleket küldjetek, ne csak gyűjtőneveket hogy az a széria jó, mert fogalmam sincs mi micsoda, tényleg csak szeretném fotózgatni a nyári élményeket :D



2014. febr. 17. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Filmes gépeken gondolkoztál már? 20-30 ezerből megúszod, és megtanulod megbecsülni egy kép értékét, nem pedig össze-vissza kattintgatsz. Igaz, drága manapság előhívatni a képeket, meg speciális elemet venni a fényképezőbe, de utána hosszabb életű lesz a DSLR (már ha tükörreflexes gépet szeretnél) amit veszel, és nem kell zárat cserélni 1 év után.

Nyáron meló után lefekvés előtt nekiülsz és elolvasol egy pár könyvet a fotózásról, akár tükörreflexesen gondolkozol, akár nem. Jó dolog tudni azt, hogy mit csinálsz.


Ha digitális tükörreflexes gépet szeretnél akkor Nikon D3100 18-55mm-es alapobjektívvel, esetleg D3200. Ha tetszik, és szerinted hasznos egy kihajtható kijelző, akkor a D5100 avagy D5200. A legnagyobb különbség köztük az ár, a többi teljesen relatív. Természetesen az összes vázhoz a 18-55-ös objektívet ajánlom, mert úgy a olcsóbb. Azért mondtam a Nikont mert szerintem egyszerűbb, átláthatóbb mint a Canon. Sokat segít a döntéseden ha meglátogatsz egy "tapizós" boltot (ezalatt olyan áruházakat értek, ahol megfoghatod, megnézegetheted a gépeket. Bár bekapcsolni nem tudod őket a nagyobb bevásárlóközpontokban pl.: MediaMarkt, de legalább vethetsz rájuk egy közelebbi pillantást.)

2014. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a leírtakat, közben nézelődtem és én is pont egy Nikon D3200 Kit-et néztem 18-105-ös objektívvel. De akkor a 18-55 elég?


Viszont ez sajnos nem igazán tiszta. Minél több mm az objektív annál nagyobb a zoom, vagy annál kisebb a látószög?

2014. febr. 22. 16:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Á, sajnos szeretek "össze-vissza kattintgatni", szerintem látszik is az 1000 kép/hónap-ból :D
2014. febr. 22. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van keret 18-105 re, akkor mindenképpen az. a 18-55-ös meglehetősen "furcsa" objektív :D


Minél nagyobb a zoom, annál kisebb a látószög. A 18-105-ös objektívnél 5,83 szoros a zoom, míg a 18-55 nél kb 3 szoros. Persze vannak a fix gyújtótávú objektívek mint például a nikkor 600mm f/4 g ahol 1 szeres a zoom, de mégis közelebb hozza a tárgyat. Ez elég hasznos kis szimulátor:

[link]


A kattintgatásról csak annyit, hogy csináld nyugodtan. Az első komolyabb gépemnél két hónap alatt több mint 5 ezerszer csapódott a tükör a magasba, mert élveztem a 6 kép/másodperces sebességet. Bár azóta átgondolom a kompozíciót, és nem csak lövöldözök.

2014. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!