Milyen Fenykepezogepet, es objektivet vegyek?

Figyelt kérdés
Hobby szinten szeretnek elkezdeni eloszor Tajfotozast es modellfotozast.Ha megkerlek a termek pontos nevet irjatok le es ha tudjatok akkor egy arat is rijatok mellej.uk

2014. febr. 7. 13:40
 1/3 anonim válasza:
Ha most ismerkedsz a fotózással, akkor elég szerintem egy sima kompakt fényképező is, de ha mindenáron objektívst akarsz, akkor árban olyan 100-150e körül kapsz SLR tükörreflexes gépeket, ami igencsak alsó határ. A jobbak ennél jóval drágábbak. Én Canon párti vagyok, de a Nikon is jó, szerintem ez a kettő a legjobb márka és talán ezeknek van a legnagyobb választéka. Típust nem nagyon tudok mondani mert több féle van, pl. canon 1100D/1000D/100D...Objektívekből meg aztán tényleg rengeteg féle van, tájfotózáshoz érdemes nagy látószögü obi, ami szintén nem olcsó, modellfotózáshoz meg esetleg egy fix objektív. Itt is rengeteg félét találsz akár más gyártótol is canon, nikon bajonettel, de szerintem ismerkedj meg előbb az objektívekkel és a gépekkel kicsit, azután dönts, mert szerintem idő míg kiválaztja az ember a megfelelőt. Nem szabad csak úgy kapásból megvásárolni mert aztán csalódás a vége. És nem mindíg a legdrágább a legjobb.
2014. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó nagyon elszaladt. Szerintem Canon T3i, 600D, vagy ilyesmi kéne. Itt van olcsón egy Sony alpha a100, aminél mondjuk az a200 egy fokkal jobb, de drágább is: [link]
2014. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyira nem szaladt el, mert a 600D is 130e forintba erül egy kitlencsével. Ami amúgy valószínüleg az ideális választás - Canon buzerátor vagyok, nem ismerem a Nikonokat - vegyél hozzá alapból széles, zoomos kitlencsét és meg is vagy.
2014. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!