Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan fotózzak farsangot?...

Hogyan fotózzak farsangot? (Mások a paraméterek, mint az előző kérdezőnél! )

Figyelt kérdés

1100D-m van és EF 70-300 f/4-5.6 IS USM obit tennék fel.

Autofókusz, ISO800 (úgy-ahogy használható az 1100D úgy), legnagyobb rekesz és a lehető legkisebb záridő, amivel még meg tudom tartani, milyen eredményeket adna?

Külső vakum nincs, főleg, amit felfelé tudok fordítani és mondjuk papírlapot odaerősíteni (profinál láttam ilyet).


2014. febr. 6. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez csak az ottani fényviszonyoktól függ, de óvnálak az ISO400-nál nagyobb értéktől, mert zajos lesz a kép
2014. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs külső vakud akkor igen, itt nagyjából véget is ér a történet, próbáld meg kihozni a gépedből a maximumot... az objektíved sem túl ideális a feladatra sajna.
2014. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért milyen objektív kellene? Eddig meg vagyok vele elégedve :)

De mondjuk 1/100-nál f4 mellett ISO400 vagy 800, mit várhatok? Feketeségben pár foltot? :D

Így sötétben eddig csak állványról, hosszú záridővel fotóztam karácsonyfát ( :D) meg városban.

Itt az állvány szerintem alapból kizárva. Emellett én készítenék "bemozdulós" képet, de ez emléknek lenne...

2014. febr. 6. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Minek ekkora tele? A szomszédból fényképezel? Vagy nem mersz az emberek közé menni? Nem értem... És a zajbuzzikra ne hallgass, ha nem jön össze elegendő záridő, told fel az iso-t. Sokaknak biztos kitölti az életét, hogy a 100%-ra nagyított képeken gúvadnak, de az elkapott jó pillanatok többet érnek.
2014. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem most az elkapott pillanatok a lényeg.

Állvány, vaku nélkül.

55 mm nem elég, a közönségből sok lesz, a gyerekből, aki a lényeg, pedig egy kis pontocska. Szerintem. És az nem is stabilizátoros objektív.

Bár a 18-55 lenne kényelmesebb, előtte-utána úgyis az kell, ha nem akarok a családtagoktól fél km-re fotózni, hogy benne legyenek.

De a táncnál...

2014. febr. 6. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második (harmadik?) posztoló, a 4-5.6 blende nem enged át túl sok fényt, jó lenne ha lenne legalább eg 2.8-as, vagy méginkább eg 1.8-as lencséd. Ilyeneket lehet találni potom pénzekért csak adaptert kell rendelni hozzá, azt pedig potom pénzért lehet hongkongból (dx.com).
2014. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jaaa, értem.

De akkor a tele már kiesik :(

2014. febr. 6. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, vannak egészen elérhető áron 2.8 -as zoom objektívek, nem egy 300 miliméter, de ajánlom a Tamron 24-75 f2.8 -at, ez a gépeden pedig 38.4 - 120 mm-nek felel meg a full frame / cropped sensor átváltás miatt, egész jó kis lencse és nem is olyan drága.
2014. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most úgyis kell nekem obit vennem, mert ratyi alapobit vettem. De kell a 18 mm...
2014. febr. 6. 23:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Anno a 400D-m majd később a 40D-m (mondjuk tény, hogy a kettő között használhatóság és zaj szempontjából ÓRIÁSI különbség van) 1600-on használtam ha szükség volt rá és LR-al okosan zajt szűrve simán használható végeredményt kaptam. Ettől függetlenül az 1100D nem egy hűde-húde, tele helyett meg inkább egy 50/1.8-at tennék fel (még ha sokszor téveszt is, 2.2-re rekeszelve már nagyon szépen rajzol, fillérekbe kerül és jóval használhatóbb is, ráadásul a fix mivolta miatt gondolkodásra késztet.)
2014. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!