Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért jobb a DSLR mint a bridge?

Miért jobb a DSLR mint a bridge?

Figyelt kérdés

Egy kezdő vesz egy fényképezőgépet, egy komolyabbat, lényeg a manuális fókusz lehetősége, a záridő- és rekesz-előválasztás. Megtanul fotózni. Majd vesz egy komolyabb vázat és komolyabb objektíveket, ha van pénze és még mindig szívesen fotózik.


De a tanulógép szerintem lehet bridge is!

DSLR váz + alapobjektív két legolcsóbb modell 100 E forint. Most a Nikonnak van kedvezménye telére. De egyébként még 100E forint lenne a tele, mivel a 18-55 nem elég semmire, egy madarat se lehet lefotózni a városi parkban! Ezen kívül napellenző 10.000 forint, mondjuk egy polárszűrő szintúgy. Állvány is kb., vagy még több. Ekkor van egy alap tanulógépe.

Bridge mondjuk 80E-ért már annyit tud, mint egy DSLR alap + teleobjektívekkel, spórolás: 120E forint. Szűrők, napellenző, állvány itt is külön kiadás, ez tiszta sor.


Én egy éve DSLR-t vettem és nagyon megbántam!

Szeretem, jó kis gép, de már vagy 240E forintot költöttem rá. De a képeim szörnyű minőségűek, még meg kell tanulnom fotózni.

Ismerősömnek olyan Canon bridge-je van, 100E-ért. Gyújtótáv tökéletes, extra: USM motor, képminőség legalább, mint a DSLR-emmel.


2014. febr. 5. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A tükrös gépnek jobb a minősége, ez nem kérdéses. Az már egy másik dolog, hogy ki tudod-e használni vagy sem. Aki nem ért hozzá és egy olcsó objektívvel használja, annak nem lesznek szép képei.

Sok ember úgy gondolja, hogy megveszi és majd ő lesz a király. Ez nem így megy. Hiába veszel drága korcsolyát, ha nem tudsz vele menni.


A leírtak alapján neked nincs ilyen gépre szükséged, ezért meg is bántad, hogy megvetted. Add el, és vegyél egy bridge gépet. A fotózás drága mulatság, és vannak olyan területei, amik bizony csak drága felszereléssel valósíthatók meg jó ereménnyel. A madárfotózás pedig ilyen.


Ha megtanulsz fotózni, akkor rájössz, hogy miért jobb a tükrös gép. (persze nem feltétlenül a legolcsóbb belépő modell).

2014. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egy éve vetted és még mindig szörnyűek a képeid, akkor bizony tényleg tanulnod kell, ez nem is vitás.


Ezért szoktam kezdőknek bridzset javasolni - sokan sosem jutnak el arra a szintre, hogy rájöjjenek a különbségre. Márpedig amíg nem tudod, miben jobb a dslr - vagy másképp fogalmazva: miben kevés a bridge - addig nincs is szükséged dslr-re.

2014. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mostmár nem adnám el szívesen. Mondjuk úgy, hogy most volt rá pénzem. Viszont lehet megtanulnék fotózni, lehet kevéssé válna egy bridge és akkor már nem lenne pénzem váltani. Addigra elmehet egyéb dolgokra az eladásból származó plusz... :)


Az alapobjektívem ócska olcsó... Ezen kívül nem mindig mérem fel, hogy mikor kellene állvány, milyen záridőnél tudom megtartani... A múltkor láttam, hogy nem oda fókuszál, ahova akarom, mégse kapcsoltam MF-be és itthon visszanézve bántam meg.


A későbbiekben természetfotózni szeretnék, egyelőre kirándulásokon, parkban, városban használom. Tehát egyértelműen olyasmire, amire elég lenne egy bridge.

2014. febr. 5. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"egyelőre kirándulásokon, parkban, városban használom"


Ez nagyon szint kérdése. Én már családi nyaralásra is nagyjából egy milliós cuccot viszek, mert annyira kényelmetlen már a profi DSLR rendszer után a kompakt világ, hogy lerombolja az élvezeti faktort. Az eredmény pedig abszolút versenyképtelen.


A képlet úgy néz ki: Jó kép = 60% fotós, 30% objektív, 10% váz. Ha vettél egy belépő DSLR-t a legolcsóbb objektívvel, amihez még enm is értesz, akkor pontosan látod, hogy hol vagy a skálán.


Mellesleg más ponton sem voltál ésszerű: 18-55-re napaellenző tökéletesen felesleges, polárszűrőt akkor vegyél, ha már magas szinten értesz a dologhoz és van egy jó objektíved.


Szerintem a DSLR abszolút alkalmas tanulógép, sokkal ergonomikusabb és sokoldalúbb, mint a bridge változatok. Annyiban értek egyet az előző hozzászólókkal, hogy egy teljesen fogalmatlan kezdőt nem biztos, hogy bele kell zavarni egy 200 ezres kiadásba, mert lehet, hogy 3 hét után megunja az egészet.

2014. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

18-55-re nem vettem napellenzőt.

A belépőmodellel önmagában nem értem a gondodat. Facebook-on nagyobb színvonalú csoportban sokaknak van ez a váza.


Kényelmesnek tényleg az. Nem kellene kisebb váz, mert irritál, hogy nem kényelmes a fogása.


Ami zavar, hogy nem tudok fotózni, nem hozom azt a minőséget, DE RAJTA VAGYOK AZ ÜGYÖN. És vehettem volna egy éve bridge-t.


És nem értem, miért nem bridge-t javasolnak fórumokon a totál kezdőknek.

2014. febr. 6. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!