Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt fényképezőgépet...

Használt fényképezőgépet megéri venni?

Figyelt kérdés
ha jó állapotú még is sokszor azt látom 100ezrekkel olcsóbb mint a bolti ára! miért van ez?

2014. febr. 5. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sok expo szám csökkenti például a tükörreflexes gépek élettartamát -> A működéséből adódan a fotó mechanikus dolgok kopnak. Pótlásuk, szerivzuk költséges és nem mindig éri meg. Ez az oka az értékcsökkenésnek tükrös gépek esetében ( analóg, digitális )
2014. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! :)
2014. febr. 5. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. De ha viszel magaddal valakit aki ért hozzá és alaposan át tudja nézni, ki tudod olvasni (vagy papír van egy frissen kiolvasott exposzámról, esetlegesen átnézte szakszerviz) az exposzámot, fizikailag rendben van, nincsenek rajta külsérelmi nyomok ráadásul esetleg még garancia is van, akkor nagy meglepetés nem érhet. Nekem eddig több gondom volt újonnan vásárolt eszközökkel mint a használtakkal (kopp-kopp), pedig jellemzően nagy értékű dolgokat vásárolok mert ez a munkám (mármint a fotózás).
2014. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én pedig fotós szeretnék lenni, ahhoz jó gép kéne, de nekem olyan fullosra nem telik, legalább is nem szeretnék annyit költeni rá ha kevesebbért ugyanolyant kapok :)
2014. febr. 5. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, ha megy minden baj nélkül. Ha nem megy, akkor nem éri meg. Ebből is látszik sajnos, hogy ezt csak utólag tudja meg az ember, addig zsákbamacska. Persze az "előélet" sokat számít (műteremben simán beleraknak több százezer expót, egy terepen használt gépbe meg mondjuk tízezres nagyságrendet, mégis lehet, hogy előbbi fog elketyegni még ugyanennyi kép erejéig, míg utóbbi a következő kockánál megadja magát. Vagy fordítva...). A legtöbben persze úgy árulják, hogy "hobbista által, szinte nem is volt használva, újszerű...". Ezt senki nem tudhatja. Ha az expószám és a külső alapján nem egy leharcolt gép, vedd meg nyugodtan. De tényleg, semmi sem garantálja, hogy nem hal meg a következő gombnyomásnál (de ez a gyári újnál is így van!).

Szóval jó, ha van még garancia a vázra, fél-egy év, ha már előjön a hiba, lehetőleg még garanciálisan lehessen javíttatni.

Objektívnél annyira nem fontos, azok ritkábban romlanak el.

2014. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(utolsó vagyok)

Első tükrös gépemet használtan vettem, nagy szerencsém volt, tényleg alig használta a korábbi tulaj (~3000 expó). El is ment két évig (~15e kép), aztán megadta magát, a vételi ár felét kellett költenem a szervizre. Azóta megint megy jól. (Igaz, van másik gép helyette, de az is használva van.)

2014. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :)
2014. febr. 5. 22:52
 8/9 anonim válasza:
Milyen márkájút szeretnél?
2016. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy megéri! (Utolsó vagyok)
2016. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!