Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portrézáskor mennyire fontos...

Verde kérdése:

Portrézáskor mennyire fontos az autófókusz?

Figyelt kérdés
50mm-es objektívet szeretnék venni. D3100-os vázamba nincs beépített fókuszmotor, így csak a AF-S jelölésű objektíveknél van autófókusz. A mindennapokban mennyire használjátok az autófókuszt? A sima AF-s olcsóbb, elleszek azzal is, vagy gyűjtsek még hozzá?

2014. febr. 4. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindig azt használom. Remek pillanatokról maradhat le az ember, ha manuális fókusszal babrál. Az annak való, aki nagyon ért hozzá, vagy olyan a téma, ami nem szalad el.
2014. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan portréknál használod, ahol nyugodtan ül/áll az alany, akkor nem kell feltétlenül autofókusz. De ha pl. állatportréknál, akkor már necces, többnyire gyorsnak kell lenned. Én inkább spórolnék az autofókuszosra, mert végülis egy objektívet évekre előre vesz az ember, és később esetleg bánod majd. Ahogy előttem írták, sok jó helyzetet szalaszthatsz el, ha nem tudsz elég gyors lenni.
2014. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy a D3100-nak nincs rendes fókuszüvege, kézzel, kis mélységélesség mellett (f2 és környéke) abszolút esélytelen, hogy pontosan fókuszálj. Az élőképes belenagyítós módszer működhet, de az roppant kényelmetlen és lassú. Mindenképp az AF-S ötvenest vedd.
2014. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, meggyőztetek, még akkor várok egy kicsit. Köszi mindenkinek a választ!
2014. febr. 5. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!