Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Rendezvény fotózás, vállaljam?

Rendezvény fotózás, vállaljam?

Figyelt kérdés

sziasztok!

tulajdonképpen nemtom ez jó topic-e, ahova betettem ezt a kérdést, dehát mindegy...szóval

felkértek egy kisebb rendezvény fotozásra aztán nemtom el-e vállaljam, kicsit parázok pedig csak ilyen falu beli valami. nincs nekik rá ember, mert mindenkinek van valami feladata, aki meg szokott fotózni ismerősöm (hobbi szinten, de jók a képei, haladó), ő is valamit felügyelni fog, aztán h jólenne valaki...azt mondta, ha nem is lennének olyan jók a képek, jobb ha fotózna valaki, minthogy senki

hobbi szinten fotózok, szerintem (meg sokak véleménye szerint is) egész jól...a rendezvény viszont bent lesz, kapnék vakut, amit még neméppen használtam, mert nekem nincs...amugy belépő szintű nikon d3100 gépet használok...

és a fő gondom talán az, hogy félek az emberektől, ezért ink a természetet szeretem fényképezni, persze azért ismerősöket fotóztam már

lenne pár tippetek számomra? egyáltalán hogy kellene ilyen fajta rendezvényt fotózni? hogy gyűrhetem le az önbizalomhiányom?

azt mondta felszerelést is tudna számomra biztosítani, amire az enyém mellett szükségem lehet (d7100, fix 35, alap és tele obi, sb 700 vaku)

köszönöm előre is!



2014. jan. 27. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez jó alkalom lehet, hogy belekóstolj a rendezvényfotózásba, kipróbáld magad és szerezz egy kis rutint, viszont arra figyelj, hogy pénzt ne kérj érte mert a NAV ceruzája igenvastagon fog ha megfognak vele. :)
2014. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vakut kérd el jóval előtte és gyakorolj. Nem ördöglakat a vakuzás, de pl. az indirekt villanással való játékot ki kell tapasztalni. Szerezd meg a gépkezelési rutint, hogy ne akkor kezdj gyakorolni a korrekció állítgatással, mikor kieresztik a bikákat :) A neten van ezernyi magyar nyelvű tutorial.

Ha hadilábon vagy a népekkel, az nagy gáz, mert egy ilyen helyen bizony nyakig közöttük kell dolgozni és itt az emberek a lényeg. Később, mikor nézik a képeket, rohadtul nem a művészien lekapott pitypangra kíváncsiak a kultúrház tövében, hanem a többi népekre, és persze magukra. Vedd észre, ha kellemetlen a helyzet, ha a kuncsaft egyértelműen elzárkózik a fotózástól, ne erőltesd. Vagy ha olyan helyzetben van valaki, ami a képen nagyon pocsékul fog festeni pl. evő emberek. És néha kell hozzá egy kis pofátlanság is :) Nem tudom, miféle rendezvény lesz, de a vidám emberek jobban mutatnak a képen :)

2014. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi tetje, vallald el. Legalabb kiprobalod magad, es megtapasztalsz egy ilyet.

Elotte ismerkedj meg a felszerelessel, ne ott deruljon ki, hogy nem tudsz valamit beallitani, ami fontos lenne.

2014. jan. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A vakut mindenképp kérd el már korábban, hogy gyakorolhass, de ha engedik, akkor a gépet is kölcsönkérném a helyedben, mert a rendezvényen már gyorsan kell reagálnod, nem lenne jó, ha akkor keresgélnéd a gombokat, beállításokat. Egyébként szerintem ne parázz. Ha tudják, hogy nem csináltál még ilyet, és nem is várnak profi munkát, akkor nincs mitől tartanod. Fogd fel lazán, ez jó alkalom a gyakorlásra, és még az is lehet, hogy azért jó képek lesznek.
2014. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is arra szavazok, vállald be, csak pár javaslat:

- Fix obi sort szerintem ne itt kezdd el használni (maradj valami alap zoomnál), vagy előtte nagyon gyakorold be a cserét. Limitáld a csereberét, simán túlélheted az elején a nagylátószögű eseményképekkel, utána tele portrék, zárásnál visszateszed a nagylátószöget és annyi (bár én elég primitív vagyok :-))

- Előtte menj ki a helyszínre, lődd be, vaku nélkül milyen rekesz/záridő párad van. 1/60s alatt kell maradnod, ha van tánc, mulatság, akkor legalább 1/125 . Ha nem megy, akkor fixen vakuzz, ne kísérletezz.

- Ne félj a direkt vakuzástól sem, nem a legszebb, de ha nincsen jobb, a lényeg, hogy meglődd, amit kell. Tedd fel a diffúzort, tűrhető eredményt ad direktben is.

- Ha fehér felületek vannak belül, próbáld ki ezt: oda fordítsd a vaku fejét, ahova néz az alanyod, így a fénybe fog nézni és az jó. Ha többen vannak, a vakut a hátad mögé irányítsd, felfelé és nézzenek rád.

- Ha baj van (nem jók a fények, parázol, stb.), simán átmész automata módba, e-ttl, direkt vaku,ISO100 vagy auto iso és lövöd. A gagyi kép is jobb, mint a semmilyen.

- RAW+JPG, mivel ha elbökted, +-2 fényértéket még rendbetehetsz.

- És végül, ne add oda az összes képet, csak azt, ami fókuszban, fényben rendben van. A legrosszabb képed adja a sorozat minőségét.

Sok sikert!

2014. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a sok és legfőképpen hasznos tanácsot, azt hiszem élni fogok a lehetőséggel :)
2014. jan. 28. 15:57
 7/9 A kérdező kommentje:
még egy olyan kérdés...az emberek inkább ülni fognak, mint táncolni...csak simán menjek és "másszak" bele mindenki képébe?! vagy ink messzebbről? mennyire járkálhatok előttük ami még nem zavaró? vagy ti ezt hogyan szoktátok?
2014. jan. 28. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Tömegben én kommunikálok (mondom, hogy mit akarok) és akkor beengednek. Előre teszem a mancsom és aki útban van, ráteszem a vállára és mosolyogva mondom, hogy szabad-e. Ha futni kell, akkor ez picit máshogy zajlik...De mondjuk sorok közé ritkán megyek, nem nagyon látom értelmét.
2014. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem, két gépet fogsz használni, a sajátodat, és egyet kaphatsz kölcsön. Én mindkettőt magammal vinném. Az egyikre rátenném a telét (nem tudom milyened van), a másikra olyat, ami nagyobb teret befog. Így nem kell állandóan obit cserélned (ha nincs zoomos obid, ez is egy jó megoldás). A telével kicsit diszkrétebben fotózhatod az embereket. Ha szinte észre sem veszik, hogy ott vagy, természetesebben is viselkednek.
2014. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!