Nikon L820 HDR mód?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem a gépemen a HDR opciót! Két képet készít, pedig három kell legalább, nem? Nekem kell ezeket összeilleszteni utólag vagy ennyi a gép tudása ilyen szempontból? Mert nem tetszik a végeredmény! Vagy jobban járok ha magam exponálok és illesztem össze? Sajnos még nincs állványom, így is lehetséges?

2014. jan. 27. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A géped manualja szerint:


"the camera shoots images continuously at high speed, and saves the following two images.

- A non-HDR composite image

- An HDR composite image in which the loss of details in highlights or shadows is minimized"


Úgy néz ki, hogy a második kép maga a HDR kép. Ez lehet jó is meg rossz is. Mondjuk én jobban szeretem a legalább 3 képet készítő masinákat és utána feldolgozni valamilyen programmal.


Egybéként 1 képből is lehet ún. pseudo HDRt készíteni, más kérdés, hogy ez már inkább a PS és digitális képfeldolgozó program kérdése és nem a fotózásé ( ok ok, a 3 és 5 képes HDR is elég mű dolog, de végül is szeretjük, nem? :) )

2014. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint jobb lesz ha megpróbálok általam exponált képekkel dolgozni, mert amit így készít nem éppen az amit szeretnék! Lehet, hogy egy kicsit művinek hat de akkor is csodálatos képeket lehet így alkotni! Én is szeretem őket!:)
2014. jan. 27. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!