Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Aki ért a fényképezőgéphez,...

Aki ért a fényképezőgéphez, melyik a jobb?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Tudom,hogy román de a lényeget kitudjátok belőle halászni.

Az első Canon EOS 1100D Obiectiv 18-55 DC III új,a második használt,de lehet jobb árkülönbség egy kicsi van,légyszi segítsetek?



2014. jan. 25. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A Canon messze lenyomja a d70-et:


[link]


Aztán kérdés mennyi pénzed van és mire akarod használni, ha érdekel a videzás is akkor édemes kicsit növelni a keretet és venni egy Canon 600D-t.

2014. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Csak a fényképezés érdekel most jelenleg és most csak erre futja ezt is a saját pénzemből fogom összegyűjteni rá,még egyszer köszi!!!!

2014. jan. 25. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem D70s-em van, már vagy 10 éves a gép, és eszemben sincs lecserélni.


Tudod, a cégek sok hókuszpókuszt kitalálnak, hogy időről időre valami újként adják el neked ugyanazt a terméket.

A fényképezőgépnél egy csomó minden nem számít. Például a felbontás nem fontos. Aztán nem fontos, hogy vadiúj géped legyen, ami a legeslegújabb programmal emelje ki a sötét tónusokat, mert ezt a számítógépedre áttöltve képszerkesztővel ugyanúgy meg tudod csinálni.

Ami igazán lényeges, az az objektív. Egy jó lencse csodákra képes, egy vacak meg mindent el tud rontani.

Amikor gépet veszel, egyfajta objektív elkötelezettség is a jövőre nézve. Itt is tök mindegy, mert mindkét cég jót csinál, de mondom: tudd, hogy egy normális objektív többet dob a fotóidon, mint bármilyen új szenzor, vagy csodaként eladott képfeldolgozási algoritmus.

Gyakorlott fotósként pedig azt gondolom, egy fényképezőgép az fotózásra való. A videó pedig egy parasztvakítás megint csak, amit sosem fogsz visszanézni. Ha pedig videót kell csinálni, arra manapság már bármelyik gagyi telefon is épp megfelelő.

2014. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. kivéve ha Hd minőségben akarsz filmet készíteni pengeéles mélységélességgel, DSLR-eken kívül nem sok készülék képes erre megfizethető áron.

Ettől függetlenül a hármasnak igza van ebben, az objektívről nagyon sokan megfeletkeznek, ettől függetlenül a (ha jól emlékszem) 6 megapixel nem valami sok és a statisztika szerint a 1100d lényegesen jobb a sötétben is pl.

2014. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A D70 egy jó gép volt, de már 10 éves. A Canon 1100d pedig 2.5 éves.


Persze, a D70 magasabb kategóriát képviselt anno, mint most az 1100D, de NIKON-os létemre akkor is azt mondom, hogy egy 2.5 éves technológia azért sokkalta jobb, mint egy 10.


Elég, ha megnézed a zajszintet, mondjuk ISO 800-on. A D70 igencsak zajos, a Canon 1100d pedig éppen észrevehetően.


És még van néhány paraméter, ami azért a két gép közt eltelt 8 évben érezhetővé vált.

- fókuszpontok száma

- felbontás

- videó felvétel


A státusz LCD ami a D70 szerintem egyetlen előnye. Dehát..az meg amatőr berkekben nem prioritás, szerintem.

2014. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért őszintén kíváncsi lennék, hány fókuszpont kell ahhoz, hogy az ember éles képet készítsen, avagy hányszor kell Iso 800-zal képeket készíteni?

A felbontásról már meséltem, mennyire marginális dolog, és szintúgy a hd videó lehetőségről...

2014. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ISO 800: Bárhol, ha zárt térben fotózol. Én szoktam céges eseményekre, családi eseményekre, stb.. vinni a gépem, és egy külső vaku mellé ISO 400-at, vagy 800-at használok, és kicsit sem zajos. (Bár nekem Nikon D5100 van)


Fókuszpont: Én szoktam a Nikon-on az összeset használni. Egyszerűbb, főleg állványról oldalra szerkesztett, éles témát egy szélső fókuszponttal élesre állítani, mint állványostól mozgatni a kamerát.


Felbontás: Ha nem tetszik a kép, megvágom itt, ott, és még mindig egy 7-8 Mpixeles képet kapok. Ha 6 Mpixel-ből vágsz, akkor abból könnyen lehet 1-2 MPixel. Én ezért szeretem a nagyobb felbontást addig, amíg a képzaj rovására nem megy.


Na meg egyébként is...nem értem... 45-55.000 Ft között árulják használtan a jó ég tudja 10 év alatt mit kapott D70 vázat. Garancia nincs rá, és régi, kisebb tudással.


Egy 1100D váz pedig 75.000 Ft. Az a 20.000 Ft nem éri meg egy 8 évvel újabb technológiáért, amire van nemtom hány év garanciád, és többet is tud?

2014. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!