Guti73 kérdése:

Komoly mobil, vagy komoly digitális kamera?

Figyelt kérdés

Sok év után idén nyáron nyaralni tudunk menni. Nagyon nem tudom eldönteni mit is válasszak az élményeink megörökítésére! Van egy régi okos telóm, sokat fecebookozok rajta, szeretném már lecserélni egy komolyabb, sokkal jobb kamerájú gépre, (így 2 ai 1-ben megúsznám), de viszont szeretnék egy komoly digitális kamerát is mert (mázlinkra) gyönyörű helyre megyünk, ahová nem biztos hogy elég a 13

Mp teló kamerája! viszont mindkettőt már nem tudnám meg venni, mert nem fér bele a keretbe! Ezt néztem ki telónak: [link] És ezt a videó kamerának: [link] KOMOLY VÁLASZOKAT VÁROK!! TROLLOK KÍMÉLJENEK!!


2014. jan. 21. 14:53
 1/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Tudom, most sokaknál ki fogom húzni a gyufát, de megkérdezhetném, hogy miért nem elég a 13 MP? Bőven elég ahhoz, hogy A4-es méretben kinyomtasd (9 MP kell hozzá). Ha meg a FullHD monitoron/TV-den nézegeted a képet, nem hiszem, hogy 1:1 nagyításba nézed, hanem úgy, hogy kiférjen a képernyőre, aminek a felbontása picivel több, mint 2 MP.


A telefonnal az a gond, hogy nem igazán arra vannak kitalálva, hogy egy komplett nyaralást végigfényképezz és végigvideózz vele. Lehet, hogy megnyugtatólag azt mondanád magadnak, hogy meg lehet azt csinálni kompromisszumokkal, de ha tényleg olyan szép helyre mentek, akkor véleményem szerint ez ne legyen alternatíva.


Ha csak videózni akarsz, akkor egyértelmű, hogy videókamera. Nincs 30 perces korlát, viszont mégiscsak inkább videókamera, mint fényképezőgép (utóbbira nem tudok minőséget mondani).


De hogy értelmesebb választ is adjak: ha fényképezni akarsz, és mellette videót is szeretnél venni, akkor én a helyedben vennék például egy ilyen fényképezőgépet (vagy valami hasonló bridge gépet):


[link]


30X-os optikai zoom van benne, FullHD videót vesz, és 55000 forint. Aztán meg kicsi spórolással még egy telefon is beférne mellé. olyan 60-70e forintos kategóriában.

2014. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kamerázni jó egy full hd-s mobil is. Ha konkrétan kamerázni akarsz csak akkor én nem vennék kamerát. Nekem is van és csak porosodik mióta telefonnal is lehet nagy felbontásban rögzíteni. Viszont ha fényképezni is akarsz akkor rendes fényképezőgépet vegyél mert mobillal nem az igazi.
2014. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A megapixel nem mérvadó, az csak a felvétel mérete.

egy 4 megapixeles fényképezőgéppel, ami már vagy 8-10 éves, még mindig használom, végigfényképeztem pár helyet. Akár milyen 8-12 Mpixeles telefonnál jobb képet csinál. Videózni nem a legjobb, de régi gép.

Én azt mondom hogy egy jobb fényképezőgép, azzal már lehet felvenni jó 720p, 1080p-s videókat, jó képeket lehet vele csinálni.

Telefonnak meg egy olcsóbb.

Okostelefonnal ki lehet váltani a telefon+fényképező+gps funkciót, de telefon kivételével egyik sem lesz teljes értékű, akárki akármit mond.

Meg azért nekem volt már olyan életem során hogy vezettem(gps navigált), telefon rádióra kötve telefonáltam, és láttam valamit, lefényképeztem.

2014. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel nem sikerült döntenem, bármilyen jól is érveltetek, pro és kontra még gondolkodom! Most épp a Galaxi S4 Zoomot ajánlják mint 2 az 1 ben . Hajlanék rá de olyan nagy böszme....
2014. jan. 22. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj...egy alap, 20.000 Ft-os kompakt Nikon (vagy bármilyen más) gép is lealázza a "csúcs" fényképezővel ellátott okostelókat.


Egyszerűen azért, mert okostelóban nem fér el a jó képminőséghez szükséges optika, szenzor, stb... a képfeldolgozó eljárásokkal próbálnak javítani valamit, de nem sok eredménnyel.


Na meg...nyaraláskor jól jöhet egy 4-5x-ös zoom is...


Szóval ha fontos a megörökítés, akkor vegyél egy olcsó fényképezőt.

2014. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Galaxy s4 zoom oké..abban "normális" optika van. De nyaralás után már nyűg lesz a zsebedben a batár teló.



Inkább vegyél 120.000 helyett 100.000ért egy csúcs mobilt, és 20.000-ért egy kompakt gépet :)

2014. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!