Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha ilyen képeket szeretnék...

Darksund kérdése:

Ha ilyen képeket szeretnék csinálni ahhoz tényleges tudás is kell? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval vannak fotók amik nagyon tetszenek nekem de nemtudom eldönteni hogy ha ilyen képeket szeretnék csinálni ahhoz milyen gép kell és hogy olyan tudás is kell e hozzá amit tényleg csak a fotósok tudnak. Ha ezt az oldalt megnézitek akkor tudtok válaszolni a kérdésemre nagyon fontos hogy végig nézzétek mert csak így kaptok tényleges képet arrol amire gondolok ez az oldal [link] előre is köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 11. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezek a képek még amatőr képnek is gyengék...
2013. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem te a kis mélységélességre gondolsz, ilyen fotókhoz messziről 200-300mm-es teleobjektív kell, a közeliek pedig 28mm nagylátószögű vagy 50mm nagy fényerejű (1.4 vagy 1.7) alapobjektívvel készülhettek. Természetesen vaku nélkül.
2013. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan melyik fotókra gondolsz. Az első halmaz csak beszkennelt ősrégi fotóknak tűnik. Ha a lányra gondolsz, akkor ahhoz egy jó objektív kell és szép, természetes fény.

Az meg, hogy 200-300mm kellene hozzá, enyhén szólva túlzás. Lényeg a nagy rekeszérték, de bármikor csinálok neked ilyen képet 50-100mm között.

Mivel egyik kép sem torzít, nem hiszem, hogy nagylátószöggel készültek volna. Ezt nehéz megállapítani anélkül, hogy ismernénk a fotós helyzetét.

2013. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szélsőségesebb gyújteményt nem is tudtál volna választani. A képek zöme nagyon "gyengeamatőr" munka! A képeket nézegetve még azt is meg merném kockáztatni, hogy nem azonos a képek készítője, bár a viszonylag jobb minőségú portrék is hagynak némi kívánnivalót. A háttér elkenése sem éppen nagy gyakorlatra vall, némelyik képen nagyon zavaróak a viszonylag éles háttérelemek, (még is, hogy csak felismerhetetlen foltokban látszódnak) ahhoz hogy a portré valóban jónak nevezhető legyen, a hátteret lényegesen jobban el kellett volna kenni! Az utánuk következő életképeknél is meglehetősen sok a technikai hiányosság. A képet minőségi rangsorba állva, legjobbak a portrék,(bár az sem profi szívonal) aztán az éleképek, majd az első garnitúra (ami viszont botrányos, ha most készültek csak botrányosan rosszak, ha netán beszkennelt anyag, akkor ilyen minőséget minek reklámozni, ezek a képek még a nem publikus családi albumban sem állják meg a helyüket!) Ilyen képeket, némi gyakorlással bármilyen fényképezőgéppel lehet készíteni, (a jobb képekre gondolok)a gép ismerete, és alapvető fotós tudás kell csak hozzá. Ha részleteznéd melyik képek nyerték meg a tetszésedet, többet tudnék segíteni!
2013. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fotósnak, vagy valamilyen más vizuális művésznek tanul. Egyrészt nagyon sok kiugróan jó koncepciója és képe van, másrészt rengeteg a szerkesztési hiba. Mintha a fény- és színtanon már végigértek volna, de a kompozíciós előadás még nem ment volna le.

De egyértelműen tehetséges, még ha van is hova fejlődnie. Az utómunkája is jó, nem csak hajigálja a filtereket.


A többiek cucca alapján neki is valamilyen belépő tükrös gépe, és fix objektívei lehetnek. Fix ötven tuti, de szerintem egy 35 vagy 24 is. Ezekkel lehet ilyen hátterű képeket csinálni, zoomból ezt legfeljebb a méregdrága f2.8-as alapobjektívek hozzák.


Összességében viszont ez nem drága felszerelés, kb. 250 ezerből megvan. (Váz, fix 50, fix 20-35 körül valami). A maradék jó szem, meg rengeteg gyakorlás. Ha célirányosan ezt a képi világot kereset, pár év alatt fel lehet érni ide.

2013. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Persze azzal énis tisztában vagyok hogy nem profi képek és nemis a bescannelt képekre gondoltam hanem a portrékra .Bár nekem úgy tűnik hogy ezeket a képeket ő csinálja magárol vagy rosszul gondolom? Szóval hogyha szeretnék ilyen képeket csinálni akkor vennem kell egy jó gépet , amit ki kell ismernem és ennyi elég is lenne?
2013. dec. 11. 18:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy közepes gép elég, amit kiismersz, és gyakorolsz nagyon sokat. De ehhez DSLR kell, kompaktokkal ez a képi világ nagyon nehézkes.
2013. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valaki tudna nekem egy olyan gépet ajánlani ami 200-300 ezer körül vagy alatta van és ilyen képek készítésére alkalmas ?
2013. dec. 11. 22:02
 9/13 anonim ***** válasza:
15:42-esnek: tévedsz ha azt gondolod hogy nem lehet jó torzításmentes portrét készíteni közelről. Bizony hogy lehet! Ez csak tévhit hogy az annyira torzít.
2013. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kontraszt meg a szaturáció fel van húzva, kb ennyi
2013. dec. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!