Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik bridge típusú fényképez...

Melyik bridge típusú fényképezőt válasszam: Nikon Coolpix P520 vagy Panasonic DMC FZ 72?

Figyelt kérdés
Családi fényképezéshez szeretnék új gépet venni, leginkább az örökmozgó gyerekeimet szoktam fényképezni, de gyakran kell süteményeket, tortákat is fotóznom. Ezen kívül természetfényképezéshez is szeretném majd használni. A mostani gépem nagyon elavult, viszont akárcsak a Nikonnal, ennek is dönthető a kijelzője, és ezt a tuldajdonságot szeretem. A Panasonicnak viszont sokkal szélesebb a látószöge. A külföldi szakértői oldalak a Panasonicot általában alulpontozzák a Nikonhoz képest. Minden személyes tapasztalatot, vélemény szívesen fogadnék a döntés meghozatalához!

#Nikon P520 #Panasonic DMC-FZ 72
2013. nov. 22. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem 15 ezret még szánjál rá és vegyél egy FZ200-at, ugyanis ott maximum zoomnál is 2.8 a fényerő. Szerintem 24x-es zoom bőven elég, ezt a hatalmas optikai zoom-ot (60x) nagyon nehéz kitartani kézből, még a rendkívül jó stabilizátor mellett is bemozdulhatnak a képek, így rövidebb zársebesség kell, viszont ha kevés a fény akkor meg az ISO-t is magasabbra kell állítanod amitől meg zajos lesz a fotó. Ráadásul 60x-os zoomnál eleve csak 5.9 a fényerő, tehát máris meg vagy lőve. Az FZ72 16MP-es, valószínű zajosabb is mint az FZ200 a 12MP pixelszámával. Nekem FZ150 van, nagyon szép fotókat készít, csak sajnos nagyon hiányzik ez a fix fényerő. Mivel a bridge gépek elsődleges hátránya a zajos kép a pici érzékelő miatt, mi más is lehetne jobb ellenszer erre, mint a fix nagyfényerejű objektív?? :D Jó vásárlást, használd egészséggel a kiválasztott gépet! :)
2013. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!