Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek ez a fényképező...

Szerintetek ez a fényképező kit jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez lenne az első rendes tükörreflexes gépem. Én egy Nikon D5100 + 18-55mm VR objektív kit-re gondoltam. Azt már sikerült nagyjából megnéznem, hogy maga a váz az jó. Jelenleg az objektív miatt aggódok, mivel nem szeretnék egy szart venni ennyi pénzért. Szerintetek mennyire jó választás ez egy kezdőnek?



2013. nov. 12. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de a 18-105 minden szempontból jobb lenne.
2013. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

pedig a kitobik általában azok... majd rájössz, ha kb fél/egy éve használod :) de kezdésnek megteszik.

És én is a 105-öset ajánlom inkább, meg fogod látni, hogy kell az a tele is ( még ha kis-tele, akkor is :D )

2013. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Helló!

Az Af lencsék nem a legjobb eszközök "kép" készítésére. Vannak jók, de azok több milliók. Az AF lencsékben az a jó, hogy helyetted dolgoznak, viszont ez a rossz is benne, hogy "átveszik az irányítást feletted".

A manuál lencséket sokat fokázzák, sokan nem tudnak vele fenyképezni, mert itt nem elég kattingatni, viszont aki igazán jó képet akar annak megéri.

Egy adapter kell csak s már használhatod is, ráadásul olcsóbban vehetsz jobbat.

Ha érdekel tudok ajánlani...

Üdv

2013. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Százezerért kiváló, az összes régi m42-est képminőségben verő, autófókuszos fixeket kapsz. És bármikor átrakhatod manuál állásba, ha valamiért nem jó az AF. És míg művészkedni, videóra tök jó egy manuális obi, próbálj vele egy esküvőt, vagy gólyaavatót fotózni.
2013. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!