M42-es adapter probléma?

Figyelt kérdés

most vettem egy m42es adaptert és firmware-hibát jelez...

pontosabban:

-bekapcsolom a gépet és ''sikertelen firmware-frissítés. próbálja újra a frissítést.''

-okézás után: ''a firmware-es memóriakártya frissítést igényel.''

most mit tudok csinálni? canon eos 650D gépem van..

köszi a segítséget :D



2013. okt. 30. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Az adapternek szerintem semmi köze nincs hozzá!


Egyébként innen: [link]


Töltsd le a ZIP fájlt (alul accept&download) - a letöltött fájlt csomagold ki, és a kicsomagolt fájlokat másold az üres memóriakártyára.


De a ZIP fájlban van egy részletes lépésről-lépésre lírás. Bár angolul, ha nem megy szólj.

2013. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve csak a CCF13104.FIR fájlt másold rá!
2013. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ill. magyar leírással: [link]
2013. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ez még mindig nem megy..

csak simát átmásolom és kész? egyébként a gép firmware verziója már ez... és csak az adapterrel nem működik..

2013. okt. 30. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

De chip-es az adapter?


Hogy őszinte legyek én Nikonos vagyok, nekem két M42-es adapterem is van (egy sima és egy lencsés), de nálam nem volt gond.


Canonokhoz nem annyira konyítok, csak reméltem hátha megoldja a problémát.


Egyébként igen, csak simán rá kell másolnod, és a menüben kikeresed a firmware menüpontot, abba belépsz, akkor kettőt mutat. Egy jelenlegit és egy olyat ami a kártyán van, ha az utóbbira mész akkor befrissíti. Szerintem egy próbát megérhet.


Illetve Manuál módban van a gép? Mert csak abban lehet használni az M42-es obikat. (Bocs, lehet alap, de gondoltam megemlítem) :)

2013. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, ahogy leírták frissítettem... és tudom hogy full manuálba kell de úgy sem működik...
2013. okt. 30. 17:03
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és chipes igen.. (gndolom ezért írja ki a hibát, mert felismeri, hogy van ott valami..)
2013. okt. 30. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, ennyit tudtam "segíteni"!
2013. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!