Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik az a kamera amelyikkel...

Melyik az a kamera amelyikkel interjút jó csinálni (pontos készülékekre lennék kíváncsi), mert az iskolába szükségem lenne rá! [meg nem tudom de halottam olyat hogy lehet valamelyikre mikrofont csatlakoztatni igaz?!

Figyelt kérdés

#kamera #mikrofon csatlakoztatás
2013. okt. 30. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak olyanok! Sőt, fényképezőgépekből is van olyan, amire külső mikrofont tudsz rakni.


Mindjárt körbenézek mik vannak most a piacon. Árkeret?

2013. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Körbenéztem mi a helyzet kamerafronton... és az az igazság, hogy eleve 100.000Ft-tól kezdődnek az olyanok, amelyeknek van mikrofon csatlakozója, egy pár példa:


Panasonic HC-V510 - 100.000Ft


Panasonic HC-V520 - 120.000Ft


Canon LEGRIA HF M52 - 130.000Ft


Panasonic HC-V720 - 140.000Ft


Panasonic HC-X920 - 270.000Ft


Na itt megálltam, mert 270.000Ft igencsak sok egy videokameráért.


Esetleg ha elfogadsz egy tanácsot tőlem: nézd meg a Panasonic FZ150-es gépet, iszonyatosan jó minőségű a videója (is). Minőségre jobbak, mint ezeknek a kameráknak. (Leica objektív van a gépben!)

A gépben van mikrofon csatlakozó is, tehát megvan benne minden ami kellhet neked.

A gép 115.000Ft körül van most.

Ehhez ajánlanék még egy vakupapucsos LED lámpát is, sokkal jobb, mint a kamerákban lévő beépített kis LED pötty.


Ha van kérdésed nyugodtan írj! :)

2013. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de végül is nem pont iylen gépet szeretnék csak jó lett volna az iskola miatt! De ha csak sima videókamera vagy fényképezőgép általában abban is van beépített mikrofon az nem olyan jó???
2013. okt. 30. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a beépített mikrofonok sokszor elég gyengék ilyen jellegű dologhoz. (Koncerthez még csak-csak elmegy, bár vagy (szinte) nincs mély a felvett hangon, vagy szinte csak mély van, normál beszédhez kétes lenne a dolog szerintem)


Ha interjúra kell jobb lenne a külső mikrofonos megoldás, mert amúgy lehet, hogy a riporternek és az interjúvolt alanynak kiabálnia kellene, ami elég feszélyező mindkét fél számára.


Azért azt is vegyük figyelembe, hogy interjúnál a két fél nem egymás mellett áll, hanem azért van távolság köztük. A kamerához közelebb lévő egyén hangja erősebb(hangosabb) lenne, míg a másikat lehet, hogy alig lehetne hallani. Vagy ilyenkor közbeszólna a kamera automatikája és felerősítené a távolabb lévő hangját, de akkor valószínűséggel a zajszint is felmenne.


Mivel azt mondod interjúra kell, nem is lenne szükséges az a vakupapucsos mikrofon, ami amúgy is elég drága.


Esetleg azt lehetne még megcsinálni, hogy az olcsóbb kamerával veszed fel, de egy mikrofonnal a hangot külön veszed fel valamire (laptop pl.) és később összeilleszted. Bár ez nagyon macerás így.

És a mikrofonnál sem az ilyen 1000Ft körüli skype-os mikrofonra gondolok.



Némelyik iskolában biztosítják az ilyesfajta eszközöket is és ki is lehet őket kérni. Azért kérdezd meg, hátha van lehetőség ilyesmire is.


De úgysem profi minőséget várnak a diákoktól, így nem muszáj szerintem a külső mikrofonos dologgal foglalkoznod, bár biztosan díjazná a tanár.


Az öcsémnek van egy Panasonic HDC-HS80 típusú videokamerája, annak a hangja egész jó. Koncerten pl. nagyon sok mélyet produkált, de nem zúgott. Ha annyira fontos egy kis utómunkával lehet korrigálni.

De a képminősége szerintem elég rossz.

2013. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet hogy épp a dulinak a kamerájára se lehet csatlakoztatni! De köszönöm a választ nagyon hasznos volt számomra! Gondolom ügyesen keresgélsz vagy valami és azt szeretném kérdezni hogy nem a tudod hogy kell beindítani egy bt. ???
2013. okt. 31. 07:57
 6/9 anonim ***** válasza:
BT-t?
2013. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Betéti Társaságot igen???
2013. okt. 31. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok jártas, de hátha ez hasznos lesz: [link]
2013. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. okt. 31. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!