Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyenek a Bridge fényképezőgé...

Milyenek a Bridge fényképezőgépek?

Figyelt kérdés

Mik az előnyei/hátrányai egy tükrözhöz képest?

Azaz igazság, h szerettem volna tükröset venni, de nincs nekem arra pénzem, hogy objettíveket vegyek...

Ami nekem fontos lenne, hogy azért tudjam manuálisan is kezelni (Fókusz, ISO, stb)

Köszi a válaszokat. :)



2013. okt. 23. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy Fujifilm Finepix s2995 jutott. Nagyon szeretem, és végül is olcsó volt. Szánom azokat, akik első gépnek egy többszázezres fényképezőt választanak, meg még mellé baromi drága objektíveket...
2013. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. A bridge előnye a kompakt kivitel, széles tartományban tudsz zoomolni az igen nagy látószögtől egészen erős teléig. Néhány típusban rendkívül jó a képstabilizáló (Pl.Lumix FZ150, FZ200) Nem kell objektívet cserélgetni, és például a Lumix FZ200-nál a legerősebb telénél is 2.8-as a fényerő!

Hátránya a pici érzékelő (1/2.3"), amellyel két nagy gond van: már kis ISO értéknél is zajos, zavaros a kép, illetve a kis érzékelő méret miatt csak nagy teleállásnál lesz kis mélységélességed. Tehát közelre nem fogsz tudni fotózni kis mélységélességgel.

A tükörreflexes gépekkel az a gond, hogy kitobjektívvel nem sokat érnek ha igazán éles, szép képeket szeretnél készíteni. Kicsi a fényerő, pl Nikon 18-55mm objektív 3.5-5.6-os fényerejű, ami nagyon rossz érték. DSLR-nél sajnos objektíveket kell venni, nem is akármilyeneket ha jó eredményt akarsz, mire feleszmélsz több százezernél tartasz. Az érzékenységgel el lehet menni akár 1600-as értékig is, bár szoftveresen utólag ki tudod szűrni a zajt, a nagy érzékelő miatt szebb képe van, felnagyítva pixelesebb a kép és nem zavaros vonalkákból áll össze mint a bridge-nél.

Ha kezdő szinten vagy szerintem érdemesebb egy jó minőségű kicsit drágább bridge-t venni, később sem kell lecserélni ha már jobban megy a fotózás, sokáig kiszolgál.

2013. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi a véleményed a cserélhető objektíves Bridgekről?
2013. okt. 23. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Azokkal még nem volt dolgom, elvileg össze van gyúrva a DSLR és a Bridge, tapasztalatom nincs ezen a téren.
2013. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló, mi az hogy kit obival nem lehet "éles" képeket csinálni?? :O .... na mindegy..

kérdező: a MILC-ek(cserélhető obis kompaktok) is nagyon drágák, meg azokhoz is ugyanúgy kell venni obi.. azok is tulajdonképpen olyanok mint a tükrösök, csak éppen tükör nlkül és kisebb/könnyebb kivitelben.. :D írj ha van kérdésed :)

2013. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésére válaszolva: próbálj ki egy "igazi" objektívet, nem egy kitobjektívet és magad is megérted majd :)
2013. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme van a MILC-nek a súlyát és méretét leszámítva?
2013. okt. 23. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyan az mint egy tükrösnek.. mert az érzélekőméretük megegyezik... csak kompaktabb.. :)
2013. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!