Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a jobb fényképezőgép?...

Haffner Krisztián kérdése:

Melyik a jobb fényképezőgép? 1. Canon EOS 600D 2. Nikon D5100

Figyelt kérdés

Leginkább a környezetet szeretném fotózni. pl:virágok,madarak,stb. De szeretnék sportot is azon belül is a foci lenne az elsődleges mag a tenisz.


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2013. okt. 22. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanazt tudja mindkettő. A többi pedig úgyis az objektíveken múlik...
2013. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. :)
2013. okt. 23. 05:52
 3/10 gergoap ***** válasza:
62%
Egyértelműen Nikon! Sokkal szebb színei vannak, főleg JPEG-ben, mint a Canonnak. Canonnal inkább embereket szoktak fotózni.
2013. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt nem tudtam. Ezek szerint 15 éve rossz géppel fotózok...
2013. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gergoap ***** válasza:

Nem rossz, de szembetűnő a különbség szerintem. Két azonos témájú kép közül kapásból megmondom, hogy melyik kép melyik márkával készült. A Nikonnak élénk, világos színei vannak, míg a Canonnak úgy jellemezném, hogy depressziós színvilágú, mély, sötét tónusú.

Példaképek:

[link]

[link]

2013. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kacee válasza:

Canon EOS 600D VAGY NikonD5100? amelyik színpatikusabb körübelül ugyan az a kettő!

DE Szerintem NIKON legyen!

2013. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem mindegy melyik márkát választod, ahogy előttem is írták az objektív a lényeg. A színvilág sem biztos hogy fontos szempont, ha valaki komolyan foglalkozik fotózással RAW-ot használ és legalább egy Adobe Lightroom-ot. Egyébként nemcsak Canon meg Nikon létezik, a Pentax is lehet jó megoldás, ha nem bánod az autofókusz feláldozását szerezhetsz nagy fényerejű, igazi, régi, szépen rajzoló K bajonettes objektíveket olcsón.
2013. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hobby fotósoknak biztos számít a jpeg minősége, bár itt jegyem meg, be lehet állítani teltebre a színvilágot a canonnál. RAW-ban fotóz, és olyan színvilágot csinálsz, amit szeretsz.

Canon párti vagyok, de olyan márkát válasz, amielyik szimpatikusabb.

Viszont, ha elkezdesz objektívekre költeni, akkor annál a márkánál érdemesebb maradni, amelyikkel indultál, egy objektív 3-4 géptest is ki tud, és fog szolgálni.

2013. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ sokat segítettetek. :)
2013. okt. 24. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:

gergoap, ülj le, egyes!

Lehet, hogy nem jpg-ben kéne fotózni, és akkor nem köti meg a 8 bites színmélység a kezedet (meg az automatika). Illetve az obin még több múlik, nem kit obik színvilágát kellene összehasonlítani.

2013. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!