Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az online fotónál rendeltem...

Az online fotónál rendeltem képeket. Jól van kalibrálva a nyomtatójuk?

Figyelt kérdés
Van ami jó lett, de némelyik tök zöld, más tök kék, harmadik meg tök piros lett, ahhoz képest, amit a monitoron láttam, és amit a Canon EOS 500D képemmel csináltam. Ha egy szériába ilyen hibák vannak, akkor lehetséges, hogy én adtam rosszul kalibrált kpeket, vagy egyértelműen ők a hibásak?

2013. szept. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani. Én már egy ideje leszoktam arról, hogy tőlük rendeljek, bár nekem egészen más jellegű problémáim voltak velük. Ettől függetlenül jó eséllyel nálad van a hiba, viszont egy próbát megér, hogy megreklamáld. Amúgy a fotókat nem nyomtatják. :)
2013. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért, a te monitorod kalibrálva van?


A színhelyes előhívás marha bonyolult, a nyomtatót és a monitort EGYMÁSHOZ kell kalibrálni. Ennek hiányában az is segíthet, ha legalább a monitorod kalibrált, és gyári nyomtatóprofilt használsz a softproof-hoz. Ha még ennyire sem telik, akkor nem érdemes azt várni, hogy minden kép helyesen lesz kidolgozva.


Ettől még az említett példában lehet, hogy ők a sásosak. Az, hogy egyszer ilyen, másszor olyan a színeltérés, kicsit gyanús.

2013. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Masszívan túlbonyolítjátok :-)

Nekem máshol (nem írok őket le, mert nagyon korrektek voltak végül) iszonyatosan elrontottak műtermi sorozatot, amelyek azonos fehéregyensúllyal készültek, azonos expo, ugyanaz a csaj, fén,yek. Az egyik képen a fehér háttér zöld volt, a másikon barnás. Amikor hívtam őket, először elkezdték a standard szöveget (kalibráció, pici eltérés lehet, stb.), aztán pár keresztkérdés után kiderült, hogy új fiú van, nem ért a géphez és új papírt is próbáltak, de már más is szólt...;-)

A következő sorozat tökéletes lett, semmit nem rontottak el, megcsinálta valaki, aki ért hozzá.

Magyarán a fotó előhívás is egy szakma, gondolom tapasztalatlan, új gyereket tettek a feladatra az online fotónál és elbökte. Ha a monitoron jól néz ki, a képek meg rosszak, hívd fel őket és verd ki a balhét, 90%, hogy náluk a gond. Ha tényleg így van, szó nélkül újra fogják nyomni neked. Ha meg mégis te vagy a ludas, ki fog derülni és tanultál valamit, fogd fel így.

2013. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel három színnel is baj van nekem azért gyanús. A másik meg az, hogy a Canon EOS gépemmel, amit csinálok képeket, a monitoron tök jó, és szép képeket csinálok. Most miért módosítanám a képeket, én nem hiszem, hogy a fényképező szar képet csinál. Ami kijön a gépből, azt nyomtatom egy az egyben általában, csak néha módosítok, de az legfeljebb vágás avgy fényerő.
2013. szept. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!