Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlás előtt?

Fényképezőgép vásárlás előtt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy normális fényképezőgépet vásárolni, tükörreflexest vagy csak cserélhető objektíves kompaktot. Mindegy melyik csak olyan legyen, amivel szinte bármilyen helyzetben helytállok. Családi rendezvény, verseny, esetleg egy szép táj fotózása vagy állatok fotózása.

Nem tudom, melyik gépben van meg az, ami teljesíteni tudja ezeket a feltételeimet 150.000 Ft alatt.

Remélem érthetően írtam le és tud egy hozzáértő személy ajánlani egy jó gépet.



2013. aug. 24. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nikon D3100 + 18-105 VR? Jó amatőr gép, a legtöbb szituációban elégséges. Mindent nem lehet vele megoldani, de tájra, családra nagyjából jó lesz. Később vehetsz hozzá egy fix ötvenest portrézni, meg kevés fénybe.
2013. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos én imádom a kutyámat és más egyéb állatot fotózni, kiemelhettem volna jobban ezt a részt a leírásban, bocsi!

Lovas versenyekre és rallyra járok így gondoltam olyan lenne jó, ami a mozgásban levő dolgokat élesen fotózza le. Szóval olyan gép kell, aminek rövid a zárideje lényegében.

2013. aug. 24. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, neked olyan objektív kell, ami minél fényerősebb és gyors autofókusz meghajtása van. ...és lehetőleg teleobjektív (ha viszonylag közel vagy 100-200mm-es már elég.


Olyan gép ami minden helyzetben helytáll, az egy profi milliós tükörreflexes, mögötte egy képzett fotóssal, táskájában 5-6 objektívvel minden helyzetre. :)


150-ből gépvázzal együtt ez nem fog kijönni, de vedd meg a fent ajánlott D3100+18-105mm VR kombót és ismerd ki. Sok helyzetben elég lehet. Ha belejössz biztos sikerül vele pár kép lovas versenyen és kutyafuttatásnál is.

2013. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem eleinte ajánlották a Canon eos 1100D-t is.

2013. aug. 25. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is jó, de a dupla kit vagy a 18-135 nem jön ki 150-ből, a 18-55 pedig kevés az állatokhoz.
2013. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rednben köszönöm! :) Akkor még gyűjtögetek hozzá :)
2013. aug. 25. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!