Hogy van az objektíven az érték? (Tükörreflexes fgép)

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt állok, de sajnos még nem volt a kezemben egy sem, így nem tudom milyen objektív kellene nekem. Nem értem az értékeket az objektíven. Hány optikai zoomos pl a 18-55(3?), 18-300(16?). Meg mettől lát 1,8m-től 30m-ig a 18-300? Én főként eseményeket fotóznék(szülinap, karácsony stb.), tájakat, autókat. Ehhez milyen obit ajánlotok? Most van egy bridge gépem ami 30x optikai zoomos(10alkalomból 3-4x használtam ki az optikai zoomot), de most van alkalmam lecserélni tükrösre amivel élni fogok. Magamnak hobbi szinten kell csak.

2013. júl. 28. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár én éppen most vettem egy bridge kamerát, de előtte csak filmes tükörreflexeset használtam. én sem vagyok profi, így remélem, hogy nem írok nagy baromságokat :)


Az optikai zoom pontosan azt jelenti, amit írtál. A mettől meddig lát viszont engem "felkavart". Arra gondolsz, hogy ott éles a kép? Elképzelhető, de van egy másik módszer is.

Az objektíven ha rekeszt állítasz, akkor mindkét oldalt találsz egy jelölést arra vonatkozóan, hogy az adott rekeszértéken mettől meddig lesz éles a kép. A legkisebb értéken ( pl. 1,4 vagy 2,8) a legkisebb a távolság, míg a nagyobb értékeken ez egyre növekszik. Általánosságban a 11-es belndét javasolják, annak elég nagy ez az értéke.


Házi fotózás alatt én két dolgot értek. Egyrészt szükség van egy olyan objektívre, amivel portrét lehet készíteni, másrészt egy olyanra, amivel tájképeket is. Ha jól emlékszem vannak olyan alap objektívek (együtt adják a géppel), amelyek 24-80 mm*ig terjednek. A 24-essel elég tág képet kapsz, a portrékhoz viszont az 50 mm feletti ajánlott (innen egy kicsit "slankít" a gép az arcon). a mi régi Minoltánkon ilyen objektív van. Ha nagyobb objektívet veszel, akkor azzal ki tudod használni a zoom funkciót is.

Ide a 75-300 mm-est ajánlanám.


43/F

2013. júl. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

amit Apuci69 írt a blendeértékkel kapcsolatban az mélységélességnek hívják, ami annyit jelen hogy a képnek van egy bizonyos térbeli élessége,lehet,hogy csak a háttér v. az előtér éles,attól fögg hogy te hova fókuszálsz, ami ezen határon kívülre esik, az már nem lesz éles. Portréfotózáshoz ajánlott a lehető legkisebb rekeszérték használata, igy csak a téma (pl.:egy ember) lesz éles és a háttér elmosott.tájképnél ez pont fordítva van, mert ott ugye az elő- és háttérnek is élesnek kell lennije (azaz nagy rekeszérték szükséges)

amit írt a kérdező, hogy mettől meddig lát (1,8m-től 300ig) az nem így van :D az én 18-55mmes obimnál a minimális tárgytávolság 0,25m. ilyet hogy "lát"meg nem lát ezeket nem mindjuk, mivel az obi is csak lencsékből áll, így nagyjából azt látja amit te is, csak egy kicsit másképp

egyébként milyen gépet tervezel venni?

remélem segítettem vmit, ha kell még valami nyugodtan írj :D

én is most kezdtem el nemrég tükrös géppel foglalkozni (canon EOS 650D) és tanulásnak meg hobby szintre az alapobik is nagyon jók.. :D 16/F

2013. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nektek. Nikon D3200 vagy Canon EOS 600D. Ez a kettő között gondolkozok csak megakadtam, mert én inkább Canon párti vagyok(még nem volt Nikon gép a kezemben), de a Nikon valamivel olcsóbb és tudja azt amit az EOS 600D sőőt... Arra gondoltam, hogy Nikon D3200 váz és 18-55 alapobjektívvel venném azzal tanulgatnám és idővel vennék egy 55-300as objektívet hozzá, persze ez még nem biztos. Mit javasoltok esetleg jó lenne így? Attól tartok, hogy alapobjektív eleinte lesz csak jó és hamar kinövöm legalábbis ezt mondja mindenki, hogy átálláskor(tkrrlxre.) lényegesebben jobb lesz, de pár hónap után észreveszem, hogy csak alapobjektív. Persze most még nem tudom, de tartok tőle, hogy így lesz.
2013. júl. 28. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Így lesz.
2013. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos idő elég rövid lesz, mert hamar rá fogsz jönni, hogy a 18-55 mm objektív nem sok mindenre jó. Persze tájképre fantasztikus, de ha már csak egy szobán belül készítesz el egy képet, akkor azt fogod észrevenni, hogy nagyon közel kell menni a témához és ha nem, akkor pedig begörbíti a kép széleit a gépbe, ami torzzá fogja tenni. Főleg az emberei arcot. Szóval úgy ütemezz, hogy egy hét sem telik bele és már számolgatni fogod a pénzt, hogy mikor tudod megvenni :)


A gépekkel kapcsolatban neked kellene eldöntened, hogy melyik kellene jobban. Nézd meg a tulajdonságait, vedd számba, hogy vajon tényleg lesz-e rá szükséged és ehhez igazítsd a pénztárcádat. Persze sosem baj, ha egy picivel többet tud, mint amire szükséged lehet :)

2013. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!