Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezéssel kapcsola...

Betterbait kérdése:

Milyen fényképezéssel kapcsolatos dologra költsem?

Figyelt kérdés

Spóroltam egy fényképezőre, de közben örököltem egy másik, profibbat ( Canon EOS 10D ), így a spórolásból megmaradt 40000 (negyvenezer) Forint. Milyen praktikus tartozékot, bármilyen más fotós eszközt tudnék ebből venni?

(4 éve fotózok, nem tartom magamat profinak, de tudok egy s mást, és hívnak rendezvényekre is )



2013. júl. 8. 10:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A két számjegyű vázak soha nem képezték a profi kategória részét ezt jobb ha tőlem tudod, de teljesen lényegtelen is, egy olyan fényképezőgéppel munkát vállalni aminek azóta hét utóda "született" nevetséges és ez nem arról szól, hogy tud-e valaki fényképezni, mert nyilván meg lehet oldani, csak a végeredmény minősége kérdéses. Aki fotózott már rendezvényen tudja, hogy miről beszélek. :)
2013. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy ha már a csekély hozzáértésről beszélünk érdekes kérdés az is, hogy milyen előképzettséggel vállal valaki rendezvényfotózást aki itt kérdezi meg, hogy milyen fényképezéssel kapcsolatos dologra költse a pénzét?!


A rendezvényfotózásnak egyébként valóban elég sok ága van, többségében beltérben, rosszul vagy egyáltalán nem megvilágított helyen kell akció fotózni, ahol az az érzékenységi tartomány ahol a 10D szép végeredményt ad egyszerűen kevés egy helyesen exponált fotó elkészítéséhez, amit ugye meg lehet toldani vakuval de a fenti kérdésből ítélve az illető nincs azon a szinten, hogy normálisan tudjon használni egy rendszervakut, aminek a vége megint csak az, hogy a minőség romlik. Amúgy ha már a vakuzásnál tartunk és esetleg már rendelkezel normális rendszervakuval akkor egy megfelelő diffúzor sem árthat, gondolok itt pl egy Gary Fong Lightsphere-re. (Igen tudom, hogy itthon kb. annyiba kerül mint amennyit itt leírtál, de ha jól használod akkor csodákra képes.)

2013. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"ezt jobb ha tőlem tudod"


7 éve dolgozok fotósként, azt hiszem, messze túlnőttem azt a szintet, hogy bármit tőled tudjak...

2013. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennyit az alázatról. :)
2013. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm rendszer vakum van, és úgy gondolom elég a alázat van bennem, ahhoz, hogy ne tartsanak nagyképűnek. NEM GONDOLOM, hogy a gép ennyit számítana egy rendezvény, vagy bármilyen fotózáshoz. Ennyire tellett, és örülök neki, hogy van egy ilyenem! Minden szabadidőmben tanulom a fotózás művészetét emellett pedig fotósként is, és más területen is dolgozom, hogy olyan gépeket foghassak a kezemben, mint a 10D. Azt hiszem itt sokan azt gondolják, hogy én egy nagyon kezdő, nagyon amatőr "fotós vagyok", holott távol álljon tőlem az önmagasztalás, de egy eléggé gyakorlott, azonban ezen téren nem túl tehetős (mint látjátok) fotós vagyok. A képeim minőségére eddig nem volt panasz, és igyekszem, hogy ezután se legyen, de kérdezem én? Az, hogy azóta 7 generáció kijött, valóban azt jelenti, hogy ez egy rossz gép, és csak rossz képeket lehet csinálni...?...Jól mondták, a maga idejében ez egy igen magas minőséget képviselt, és hozzáértő körökben bár labdában sem rúghat a full-frames 5D-k és 1D-k mellett, még mindig egy jó kis masina...
2013. júl. 9. 20:31
 16/17 A kérdező kommentje:
Ezen kívül a leggusztustalanabb dolognak tartom, amikor valaki elmegy dolgozni (akár az a hobbija, akár nem), és ezt "nevetséges" jelzővel illetik...A munka soha sem megvetendő...még ha egy kompakttal dolgozol, akkor sem...
2013. júl. 9. 20:34
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell, hogy keserítselek, a megfelelő technikai felkészültség rengeteget számít, így nem csak a váz (az ezzel kapcsolatos "aggályaimat" már leírtam nem szeretném önmagamat ismételgetni), de az objektívek, vakuk, kiegészítők minősége sem mindegy. Egyébként a munka mint olyan nem nevetséges, de ha valaki megfelelő felszerelés nélkül feketén dolgozik(nyilván aki száz ezer forintot nem meghaladó felszereléssel dolgozik nem fizet havi 50ezer Ft illetőleg 40% adót a bevételei után) az azért hagy némi kívánnivalót maga után. Nem tudom mi a fő foglalkozásod, de nem tudom mit szólnál, ha néhányan ott próbálnának szerencsét, igaz alkalmatlan felszereléssel, igaz végzettség nélkül, de olcsóbban mint amennyiért Te dolgozol. Az ezzel a gond, hogy olyanoktól veszed el a munkát mert feketén, olcsó felszereléssel (tegyük fel, hogy a tudás megvan) olcsóbb tudsz lenni, akinek tisztességes végzettsége van (tehát joggal mondja fotósnak magát) és számlaképes. Ráadásul ezzel érdemes vigyázni (bár szerencsére nem saját de sajnos rossz tapasztalat) mert rohadtul vastagon fog a NAV ceruzája amikor a bírságról szóló csekket töltik ki.


Egyébként memóriakártyára is érdemes lehet költeni, hosszabb rendezvényeknél jól jöhet ha van hova fotózni és nem kell "kényszerszünetet" kérni amíg laptopra másolsz. Ha nincs laptop/gyors kártyaolvasó, az is jól jöhet, továbbá egy kényelmes vállpánt is nagy segítség(a gyári Canon vállpánt kész horror ha 2 óránál többet kell rajtad lennie), de mondom továbbra is Gary Fong Lightsphere-jét, mert csodákra képes ha jól tudod használni és azt hiszem ezzel klasszul választ is adtam a kérdésedre (sokadszor). :)

2013. júl. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!