Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Makrófotózás kompakt géppel...

Makrófotózás kompakt géppel hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Abban kérném a segítségeteket,hogy makrófotózáskor milyen beállításokat használjak? Egyes dolgokat sajnos nem értek,pl mi az a tele állásban való fotózás?


Ilyen kompakt géppel szeretnék makróképeket készíteni (bogarak,virágok,növények)


[link]


Olvastam,hogy érdemes manuális beállításokkal készíteni képeket,elvileg ez a gép is támogat manuális beállításokat.

Bocsi,ha nem értek a témához,de nagyon kezdő vagyok ilyen téren,de érdekelne ez a téma.



2013. jún. 20. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi különös, állítsd makró üzemmódba a gépet.

(kis virág piktogrammal szokták jelölni)


5cm a legkisebb fókusztávolság, közelebbre nem tud élesíteni, szóval legalább 5cm távolságot engedj a lencse és a téma között. Az autófókusz meg fogja találni, de ha van manuális fókuszállítás, inkább használd azt.

2013. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen így próbáltam,de nem igazán oda főkuszál ahova szeretném (pl egy méhecske van a virág közepén,és a méhecske homályos.)

Próbáltam manuális beállításokkal de ott az F értéket meg azt a 1/8-tól 2000-ig értéket nem igazán értem. Gondolom ez világítástól is függő dolog,de én most ebben a szép napsütéses időben próbáltam kint a szabadban.

2013. jún. 20. 21:12
 3/4 A kérdező kommentje:

Raktam fel pár képet amit a géppel csináltam,de hogy melyik hogyan készült azt már sajnos nem tudom,mert pár száz képet el lőttem kb 1 óra alatt :)


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 20. 21:32
 4/4 anonim válasza:
Lehet túl közelról próbálod,csak nem veszed észre.Vagy az is lehet,hogy a gépednek az 5 cm is sok.Próbáld kicsit messzebbről,hátha könnyebben ráfókuszál.
2016. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!