Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

-120 ezer forint alatt legyen de ha nagyon muszáj mehet egy picit fölé is

-szeretek makrózni de inkább tájképek naplementék és záridős fotók érdeleknek szerintem DSLR lenne a legjobb de nem tudom

-Legyen HD-s

-lehessen zoom-olni vele

-amiket néztem

-Nikon d3000

d3100

d5100 [link]

ha más a véleményetek akkor írjátok le ha nem jok azok a gépek v ha van jobb ilyen árban és hogy milyen obijetivvel ??


valaki elmondaná hogy mi a lényege ezeknek a 18mm-50mm stb stb?? mert gondolom hogy a tvolság ahova zoom olni lehet vagy ezt pontosan nem tudom nem foglalkoztam ilyennekkel



2013. jún. 9. 23:35
 1/6 anonim válasza:
Szerintem, ha ennyiit tudsz ezekről a gépekről, akkor tükörreflexes helyett bridge gépet vegyél.
2013. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, a legjobb minőséget DSLR, vagy ha a kis méretet favorizálod, akkor rendszerkompakt ( [link] géptől kapod.


Minden ilyen gép (az újabbak) tudnak HD videót, sőt Full HD-t is.

A Nikon D3000 nem vesz fel videót (a 3100 már igen)

Zoomolni akkor tudsz velük, ha zoomos objektívet teszel rájuk.

Tájképezni, naplementézni esetleg egy alap zoom is megteszi, amit az olcsóbbakhoz adnak.

Makrózni egy 120 ezres kitből bajosan lehet, az még további anyagi ráfordítást kíván. Egy makró objektívet, valamilyen nagyító előtétet, vagy közgyűrűt.

"Záridős" felvételt minden gép tud, akár egy 10 ezer forintos is.


18-55mm-es objektívet általában minden olcsóbb gép kezdő alapzoomjaként adnak. Minőségük nem valami fényes, de tökéletesen megteszik kezdésnek. A 18-55mm a gyújtótávolságuk, amit jó lesz ha megtanulsz a DSLR világban, mert alap. Az objektív zoomátfogását úgy kapod meg, ha a nagyobb értéket elosztod a kisebbel. Ez az objektív (55/18) 3x-os optikai zoomot ad.

2013. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod jelenleg egy 10 éves fuji finepix 602z vel fotozok Facebook: SzDMedia

es akkor szerinted valasszam a D5100 at? 18-55 mm obivall ?? B heyesírásomért csak most telorol elég nehéz

2013. jún. 10. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég jó választás ebben az árkategóriában. Ha van rá pénzed, vedd azt!
2013. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerem a 602Z-t. Korának nagy slágergépe volt. Akkoriban minimum kétszer annyiba került mint most egy kitoptikás D5100.


Az csak 35mm-nek megfelelő nagylátószöget ad, a 18mm-es objektív viszont az érzékelőmérete miatt ~27mm-nek megfelelőt, vagyis nagyobb, kényelmesebb látószöged lesz épületekhez és tájképhez. A zoomod csak a fele lesz, nem hozza majd annyira közel a dolgokat. Ehhez másik objektív kell. Makróban sem villog a 18-55mm, de általános, mindennapi fotózásra jó.


Ha a nevében VR jelölés szerepel akkor optikai stabilizátor is van benne, ami a kézremegés hatását csökkenti bizonyos fokig.

2013. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem ... köszönöm a válaszod
2013. jún. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!