Komolyabb, nem túl drága fényképező?

Figyelt kérdés
Új fényképezőt szeretnék venni de nem tudom,hogy milyen lenne a megfelelő. Nem szeretnék sima kis digitális fényképezőt, amilyen mindenkinek van. Vagy olyan is jó, csak valami komolyabb. Ami jól fényképez. És nem merül le hamar. Tudnátok ajánlani?
2013. jún. 8. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ha te nem tudod, mi lenne a megfelelő, mi honnan tudjuk? Nem mondasz semmi konkrétumot. De nézzük lépésről lépésre.


- Komolyabb, nem túl drága fényképező: Minél komolyabb, mihez képest nem túl drága? Nem ismerjük az értékrendedet. Mi neked a nem túl drága? Tízezer? Százezer? Egymillió?


- Nem szeretnél sima kis digitális fényképezőt: hanem milyet szeretnél? Rücsköset? Filmeset? Nagyot?


- amilyen mindenkinek van: nincs olyan, ami senkinek sem lesz. Olyat keresel, ami kevés embernek van? Ez komolyan szempont?


- Vagy olyan is jó, csak valami komolyabb: Na akkor mégsem szempont ez, ha jobb mint a többieké. Vazze, fényképezni akarsz, vagy páváskodni?


- Ami jól fényképez: na végre szakmai kérdések. Jól fényképez? Az majd úgy egymillió forint körül lesz. Esetleg feljebb. Mit jelent az nálad, hogy jól fényképez?


- És nem merül le hamar: ez általában a használattól függ.


Szóval nem mondtál semmit, ami alapján el lehetne indulni. Szedd össze magad, meg a gondolataidat. Írd le, mire szeretnéd használni, mennyit szánsz rá, mennyire értesz a fotózáshoz, illetve milyen mélyen akarsz belemenni a későbbiekben.

2013. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

40-50 ezer forintban gondolkodtam. Egy olyan fényképezőre lenne szükségem ami szép,normális képeket készít. Felőlem digitális is jó lesz, csak ne az az átlagos,hanem amin kicsit több beállítás van. Nem szeretnék nagyon belemerülni a fényképezés világába, csak mostanában kicsit többet utazgatok,és szeretnék megörökíteni mindent, nem telefonnal és sima kis digitális fényképezővel. A merülés arra értettem,hogy a mostani fényképezőm kb 2 kép elkészítése után lemerül. Egy normálisabb elemmel 2 napig bírja kb,úgy hogy nem kapcsolgatom ki-be és nem zoomolok sokat. Szerintem ez nem teljesen normális, valószínűleg gyári hiba vagy nem tudom, pedig a kijelzője sem nagy.

[link] mondjuk egy ilyenről mi a véleményed??

2013. jún. 11. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!