Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi baja lehet a gépnek? (Fuji...

Mi baja lehet a gépnek? (Fuji finepix s2950)

Figyelt kérdés

14 megapixelnek van címezve, de közel nem készít olyan minőségű képeket... a 10 megapixeles Canon gépem bizonyítottan jobb minőségű képeket csinál, úgyhogy még azt a szintet sem éri el. (két fotó ugyan olyan beállítással, majd a gépen ugyan annyira kinagyítva).

Megnézettem valakivel, akinek a kezében sokféle fényképezőgép volt és fotós.

Neki a beállításokra volt tippje elmondásra, de amikor oda adtam végig böngészte módszeresen és semmi "beállítási hibát" nem talált.

Akkot mi lehet a baj?


ÖSSZEHASONLÍTÓ KÉP:

Canon powershot a490 vs. fujifinepix s2950


[link]


[link]



2013. jún. 6. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért vannak a gépek között különbségek, nevezetesen a FUJI túlexponált, ezért részletek vesznek el. Az alap automatika ezt tudja.

Még egyszerűbb gépeken is van erre +- 2-3 fokozatban korrekciós lehetőség, majd ha egyforma lesz az elkészült képeknek a megvilágítása, akkor lehet minőségi összehasonlítást tenni.

2013. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor egy egyszerűbb canon gépnek jobb az alapautoja mint egy "túl dícsért" többet érő gépnek.

Ugyan ott vagyok.

2013. jún. 6. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki kicsit is ismeri a gépét, az megkeresi a lehetőségeket, hogy "felülemelkedjen" az automatán és ő határozza meg, korrigálja meg azt a paramétert, amivel nincs megelégedve.

Azért tesznek be sok beállítási lehetőséget, hogy korrigálni lehessen.

Ha nem teszed, akkor azt következtetést vonod le, amit megtettél.

Részlet az adatlapból:

Exposure compensation -2.0EV - +2.0EV 1/3EV step

2013. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez 12 fokozatú korrekciós lehetőséget ad.

Rád van bízva, használod-e.....

Ha nem, akkor elégedetlen maradsz.

2013. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék profi fotós lenni, ezért én a beállításokhoz sem ragaszkodom.

Nekem tökéletesen elég az, amit egy jó automata tud.

(bár még mindig nem értem hogy akkor ennek az automatája miért rosszabb)

Köszönöm a válaszokat, akkor inkább túl adok rajta és marad a régi jól bevált gép.

2013. jún. 7. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!