Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet választ...

Melyik fényképezőgépet választjam?

Figyelt kérdés
Nikon d50, Canon EOS 1000D vagy Fuji Finepix HS30EXR ? beltéri és kültéri fotókat egyaránt szeretnék vele készíteni.

2013. máj. 26. 20:38
 1/8 anonim válasza:

Mire szeretnéd használni a gépet?


Mert az első kettő és a Fuji két külön kategória.

2013. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gergoap ***** válasza:
A Fujit-t felejtsd el a képminőség miatt. Mossa a részleteket a kis érzékelő miatt, hiába a nagy megapixel. Képminőség végett a Canon a legjobb itt. Nikonos révén mégis a Canon-t ajánlom, sokkal fiatalabb gép.
2013. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

No, azért ez nem ilyen fekete-fehér.

A Fuji a kategórián belül magas színvonalat képvisel, de nem ér fel egy tükörreflexes-el. Se a D50-hez, se a Canon-hoz nem lehet viszonyítani. Mindkét tükrös gép jobb a Fujinál. Na meg...drágább is. Sokkal. Ugyanis amíg a Fujiban adott minden (zoom,stabilizátor,stb...) Addig a másik kettőhöz meg kell venni a nagyobb (stabilizátoros) objektívet,objektíveket. A Fuji teljes felszereléssel megáll úgy 110.000-ből. Míg az 1000D-re a világ pénzét ráköltheted a sok objektívválaszték miatt.

A nikon d50 régi (én is nikonos vagyok), nem ajánlom már.


Egy szóval más kategória az első kettő és a Fuji. Ha komolyan érdekel a fotózás, akkor Canon 1000D, tanulni tökéletes. Ha csak kattintgatni akarsz, családi fotókat csinálni, akkor felesleges venned egy sokkal drágább, nehezebb szettet.

2013. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Első vagyok. Először is a kérdésemre kellene válaszolnod, bár sejthető, hogy a bridge kategória megfelelő lesz számodra.


A Fuji-t 75800Ft-ért már meg lehet venni, ezt viszont semmiképp nem ajánlom. Nézz mintaképeket, de nem a tökéletes fényviszonyok között készültekre gondolok... és rájössz mennyire gyengus képeket lő.


Kategóriából a Nikon Coolpix P510-et, vagy a Panasonic DMC-FZ62-t ajánlom, ezek is ilyen árban vannak.

2013. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az elsőnek üzenem, hogy vanak jó ötleteim, mind kültéri, mind beltéri fotókhoz. nem csak "kattintgatni" szeretnék, kicsit komolyabban is szeretném űzni. nekem a Canon tűnik legmegfelelőbbnek, de egyenlőre ez a három közül kell választanom. ezért kértem ötleteket. :)
2013. máj. 30. 21:02
 6/8 A kérdező kommentje:

Canon EOS 30 + 28-80 objektivum

erre mit mondatok? :)

2013. máj. 30. 21:17
 7/8 gergoap ***** válasza:
Jó választás! Már korábban is írtam neked, hogy Canon!
2013. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül Canon EOS 1100D lett, még tavaly nyáron, de most visszanézve köszönöm a segítségeket. :)
2014. márc. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!