Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Canon EOS 1100D most elég...

A Canon EOS 1100D most elég jó árban kapható az egyik nagyáruházban! Megéri az árát 18-55 objektívvel 97990-ért?

Figyelt kérdés
Elsősorban saját célra használnám portréfotózásra és házi videók készítésére. Vegassal vágok, Mark IID-anyagokat és Sony EX videókat már vágtam vele, a kérdésem főképp arra irányulna miben gyengébb ez képminőségét tekintve mint azok. Szolgáltatásban tudom hogy sokban, főképp arra lennék kíváncsi hogy bindzsizéssel lehet-e elfogadható minőségű videókat készíteni vele mondjuk egy zenekarnak vagy erre teljesen alkalmatlan. Kevés tesztvideót találtam a YT-on, D3100-al viszont egész pofásak is vannak.
2013. máj. 25. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A régi 18-55 DC III objektív elég vacak, ha videózni akarsz, akkor kétszeresen megéri az új IS optikába fektetni.


Mondjuk én lehet, hogy inkább a D3100 irányába mennék.

2013. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy az gyakorlatilag a gyerekek óvodai ballagására megfelelő én igazából arra lennék kíváncsi hogy pl egy 100-as objektívvel megközelítőleg tudok-e olyan 720p-s képminőséget ami mondjuk a MarkII-nél van. Tudom hogy sok munka van vele de szeretek videót vágni, időm az van. Pénzem nincs. :-)Engem a szolgáltatások nem nagyon érdekelnek, nem profi fotós vagyok, csak hobbicélra kell.
2013. máj. 25. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, az 5D mkII videóminőségét (ha arra gondolsz) nem éred utol. Az egy FF gép, nagyon alacsony képzajjal magas ISO-n is, és sokkal jobb dinamikai tartománnyal. Egy szép, nyári napon kicsi lesz a különbség, de beltérben nagy.


Arról nem is beszélve, hogy ahhoz elég komoly optikák (több százezres zoomok, vagy százezres fixek) is kellenek.


Nagyon jó videókat csinál már a Canon 650D, de az elég drága objektív nélkül is. Nem tudom, a Nikonok milyenek videóban.

2013. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nos épp ez érdekelt! Ha természetes fénynél legalább megközelítőt tudok csinálni az már nekem jó lenne. A zárt teres fotózás tudom hogy érzékeny téma de van egy barátom akinek komoly objektívparkja van, ő bár Nikonos de egy 5 rongyos átalakítóval fel tudom rakni az objektívjeit! Úgy már azért jelentősen megnő a lehetőségek tárháza. Gondolom én. Igazából ebben az árban, 100 alatt újonnan semmilyen más gépet nem találtam ami produkál ilyen képminőséget és fotót is készíthetek vel. Time lapse-ot is szeretnék. Még egyszer köszi a válaszokat!
2013. máj. 25. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!