Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen polárszűrőt ajánlanátok?

Milyen polárszűrőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Polárszűrőt szeretnék venni az új fényképezőmhöz (Fuji X-S1 62 mm-es szűrőmérettel), és nem igazán tudok dönteni. Mi a különbség pl. egy tízezres és egy huszonakárhányezres polárszűrő között? Tényleg annyival jobb egy utóbbi, hogy érdemes legyen ennyivel többet költeni rá? Illetve láttam olyat is, ami egyben polár és UV szűrő. Akkor egy ilyen már eleve jobb lenne, mint egy sima polárszűrő? És ez ugyanúgy működik, mint egy sima polárszűrő, csak ez egyben UV szűrő is?


Ezek kapcsán kérdezném, valamelyik a három közül lenne jó:


ez egy sima polárszűrő:


[link]


ez is, de több mint 2x olyan drága:


[link]


ez polár + UV lenne együtt?


[link]


Előre is köszi a válaszokat!



2013. máj. 11. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

UV szűrőt általában a frontlencse védelmére használnak, akik félnek, hogy nem tudnak rá vigyázni. Évtizedek alatt sem sikerült megkarcolnom a lencsét, nem használok és feleslegesnek tartom, mert csak egy újabb optikai felület, mely ronthat a képminőségen. Főleg ha olcsó. De persze nyugodtan vehetsz rá ha annyira félted.


És itt el is érkeztünk az olcsóság problémájához. Igen a drágábbak jobbak, mert jobb anyagokból készülnek, jobb tükröződésmentes bevonatokkal, tehát nem befolyásolják annyira a képet negatívan. Persze, hogy egy szűrő megér-e kétszer háromszor annyit, azt csak te döntheted el.


Régebben használtam olyan lila címkés, alap Hoya polárt, amit elsőnek linkeltél (52mm-est, kis kompakton), emlékeim szerint nem volt vele semmi problémám. A Hoya egy elég jó szűrőket gyártó márkanév.

2013. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

vagy itt nézz körül.

[link]


Időnként van nekik több féle polárjuk, de most csak egyet látok.


Nem tudom milyen az a kamera. ha félig áteresztő tükör van benne és azon keresztül méri a fényt, akkor cirkuláris szűrőt kell venni, mert a lineáris által polarizált fény amikor nem esik egybe a tükör (mint fényt polarizálni tudó eszköz) polarizációs síkjával, akkor pontatlan lesz a mérése. Egyébként más esetben a lineáris tökéletes megoldás.


Az UV szűrőt említetted.

Az igazán nem sokat változtat a képen.

A magas hegyeken lehet látni időnként kékes-lilás elszíneződést az UV-től, azt lenne hivatott leszedni.


Egyébként ha a felvétel irányára merőlegesen süt a nap, akkor a polarizációs szűrővel lehet csodákat tenni és nem csak a víz felületeken. A növények lombja élénkebb lesz tőle. A háztetők színe élénkebbé vélik. A hegyek tetején a ködös részek oldalfényben polarizált fénytől ködösnek látszanak. Azt is kiszűri. Sokat kell kísérletezni a szűrővel. Akár kézben is különböző helyzetekben azon keresztül nézel és elfordítod a szűrőt oda-vissza. Ekkor lehet meglátni, mire jó az a szűrő.

2013. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!