Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Térfigyelő rendszer tippek (? )

Térfigyelő rendszer tippek (? )

Figyelt kérdés

Egy térfigyelő rendszert kellene összehoznom egyik ismerősömnek.Minél olcsóbban kéne megoldani a dolgot,szóval úgy számoljatok. kb 3-4 kamerából állna. Mivel az ilyen előre-öszerakott,direkt kamerákhoz készített rendszerrel még nem ismerkedtem meg eléggé,gondoltam hogy a szerver egy gépen fog futni. Lehet hülyének néztek,de nekem eddig a webcamXP nevű progi vált be legjobban. Azt már ismerem is részletesen,be tudom üzemelni. Azt nem tudjuk még,hogy IP kamera lesz-e vagy sima kábeles,de ha kábeles,akkor pl.a kamerán RCA kimenet van.Ezt hogy tudom a géphez csatlakoztatni és hozzáadni webcamXP-hez? IP kameránál könnyebb,ha jóltudom,itt csak a csatlakozzással merülnek fel esetleges problémák szerintem. Ja,és kéne egy gép is a szervernek. A legfontosabb,hogy nagyon stabil legyen! Csak ez fog rajta futni,úgyhogy erre kéne öszpontosítani. Továbbá milyen oprendszert ajánlotok?És jó lesz a webcamXP vagy más progi kell?

Elfogadok más tippeket is.Ti hogyan raknátok össze a rendszert,hogy minél stabilabb legyen?



2013. ápr. 5. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg egyszerűbb és célszerűbb lenne egy DVR rendszert venni? Mert az tényleg csakis erre van,de itt már megköszönném ha leírná valaki hogyan működik és hogy kell üzembe helyezni.
2013. ápr. 5. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Számítógéphez ún. digitalizáló, vagy rögzítőkártya van. Ezeket a PCI foglalatba kell belerakni.

Én nem merném egy asztali gépre bízni az őrzést, nem erre lett kitalálva, a DVR-ek pedig speckón erre vannak, szerintem inkább azt alkalmazzátok.

Komplett szett: [link]

Ha mégis gép lesz, akkor Vaterán vennék egy toronyszervert, mert az a folyamatos üzemre lett kitalálva. Szoftver téren nem vagyok otthon, de szerintem ha ebben megbízol, akkor maradhat.

Azt nem említetted, hogy a kamerák kül, vagy beltéren lesznek elhelyezve? Speciális igények vannak? Pl. éjjellátás, arcfelismerés, rendszámfelismerés, stb. Amíg ezt nem tudom, nem tudok kamerákat ajánlani. Amúgy nekem is van egy 6 kamerából álló rendszerem, ami DVR-es és eddig hibátlan (kop-kop). Sokáig egyetlen egy webkamera volt az eladótér felett..:D Aztán jött több webkamera, majd vettem egy leselejtezett DVR rendszert, ami nem sokáig bírta, aztán most vettem egy nagyon komolyat hosszú távra. Amúgy 4 kamera van üzemben, a másik kettőt soha nem használtam, egy éve állnak, bár kicsit azért néha "átmozgatom" őket, mivel forgatható dome kamerák. Azon gondolozom hogy leszerelem, vagy átrakom őket egy másik helyre, sajnálom hogy ott rohadjon kint az egyik SONY kamera.. A másik beltéren van. De lehet hogy most bővítés lesz, így nekik is jut majd funkció :)

2013. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes elolvasni

[link]

2013. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát mostmár én is egy dvr rendszerre gondoltam,csak azt nem tudom hogy azt is ugyanolyan könnyű-e beüzemelni,mint egy PC-s programot? Kéne minden funkció szinte, hogy rá lehessen kapcsolódni akárhonnan,nameg lehet az is,hogy 2 napig megőrizze a felvèteelket. Beltéri kamerák lesznek ,ha jól tudom.Nem a vásárlással vagy az összeszereléssel lenne gond,max a beállítással,mert ezeknek nem ismerem a kezelőfelületét.Ehhez kéne egy leírás v valami. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. ápr. 6. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy techson dvrt, egy monitor hozzá, kábel, kültéri kamera és ennyi is. Esetleg egy szünetmentes táp.
2013. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálam Geovision 600 működik xp-ről is ment, meg win7-ről is. rögzíti az eseményeket 30 napig, utánna törli lefelé mindig az öregebbeket.
2014. jan. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!