Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükörreflexes fényképez...

Milyen tükörreflexes fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most tervezem lecserélni a fényképezőmet egy tükörreflexesre ezért szeretném a hozzáértőbbek véleményét kikérni hogy mit lenne érdemes vennem. Használat szempontjából inkább fotózás ami dominálna, de időnként videózásra is szeretném használni. Nagyon sok mindent olvastam már és így teljesen elbizonytalanodtam. Cél lenne, hogy rövid úton ne kelljen lecserélnem mert az igényeim kinövik a gépet. Amiket eddig nézegettem: Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D5200, Nikon D90, Canon EOS 550D, Canon EOS 650D, Canon EOS 60D (utóbbinak az árát már kicsit sokallom).


Ha valakinek van tapasztalat, véleménye vagy bármi legyen szíves és ossza meg velem. (Ár viszonylatában ne nagyon szálljunk el, mert sajnos a költségvetés elég kötött)



2012. nov. 24. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
550D vázat szerintem már ne vegyél, vannak jobbak is ebben az árkategóriában. Nekem 550D vázam van, de ha most vennék mindenképpen drágább gépben gondolkodnék pl 7D. Szóval szerintem ha a Canon felé húzol akkor érdemes a 6xx vázak felé gondolkodnod.
2012. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nikon d3200 -kezdő tükrösöknek, egyszerűbb a kezelése, ha komolyabb céljaid is vannak és tudod mi mit csinál, és mit jelent, pl : aranymetszés, blende, belső élesség állítás...stb.. tehát ha nincs is végzettséged de elolvastál 1-2-3-4-5-6-7 szakkönyvet akkor nikon D5100!!! a canon most nem újjít olyan sokat a gépeken, hogy megérje kifizetni az árát.... és ami fontos az objektív mennyiben gondolkozol? mert egy gépet még meg-meg veszünk de az obi az fontos!! azt javaslom, ha tényleg nincs sok pénzed akkor ne fix obit válassz, és még azt kéne tudnom, hogy mikor lesz legközelebb alkalmad kérni valamit.... de tudod mit írj rám ha ebben a témában is kell segítség
2012. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezekből a 60D, ami komolyabb gép, a többi erős középszint. A 650D-t javaslom, ha videózásra is kell.
2012. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 60D sem középszint. A félprofi a Canon-nál a 7D és az 5D széria, az xxxxD az xxxD és az xxD belépő szintű amatőr eszközök. :)
2012. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket! :)
2012. nov. 26. 21:01
 6/6 peti4000 ***** válasza:
100%

Nekem Nikon D5100 van és most is ezt venném. Ár/érték arányt figyelembe véve is nagyon jó és nagyon szép a képminősége.


Üdv

2012. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!