Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri lecserélni? (fényképező...

Megéri lecserélni? (fényképezőgép)

Figyelt kérdés
Most van egy FujiFilm S3200-om... Egy Canon EOS 1100 D -re szeretném lecserélni..a kérdésem az, hogy megéri-e vagy maradjak a fujimnál.

2012. aug. 18. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg.

Elmondom szerintem miért. Az EOS 1100D a belépő kategória a tükörreflexes gépeknél, annak is az alja. Nem rossz masina, de lássuk mit tud a jelenlegi géped:

24-576-os objektív.


Ha ugyanezt az átfogást szeretnéd a EOSodon akkor eléggé a zsebedbe kell nyúlni. Szerintem a Canon-nak nincs ilyen átfogású objektíve ( lehet, hogy tévedek) - és több objektívet is kellene vásárolnod.

A Fuji "nagylátószögű" módban F3.1-es blendét is tud, az EOS KIT objektívje ettől elmarad ( meg a nagy látószögtől is ). Szóval megint csak objektívet kell venned hogy hozd ezt a színvonalat. Az ISO értékekben sem szégyenkezhet a Fuji, teljesen korrektnek tűnik. Az EOS 1100D elég zajos magas ISO értékeknél, Fujit bevallom nem ismerem.


Ha már váltani akarsz tükörreflexesre én mindenképp egy drágább gépet javasolnék és drágább (minőségi) objektívekkel. Az EOS1100D szerintem felesleges a te esetedben.

2012. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon is megéri váltani, sokkal minőségibb képeket lehet a tükrössel készíteni, az adott esetben az 1100D-vel. Igaz hogy tényleg többet kell rá költeni, de megéri, mert a hátteret is sokkal jobban elmossa a tükrös vázban lévő sokkal nagyobb szenzor. Veszel egy kitobit, az 28mm-ről indul átszámítva a 24 helyett, szerintem ez nem lényeges különbség... :D és még képstabi is van abban használtan pedig 20e ft-os költség.) Veszel egy sigma 70-300m-t (átszámolva 480mm) azt már van egy teléd, használtan 35e-ért már kapni és veszel egy használt Canon 450D-t... ami jobb ennél az 1100D-nél ha rám hallgatsz. (ez a váz 60e használtan) szóval lenne egy jó kis szetted 115e-ből... :) A zajt fényévekre jobban bírjak a tükrösök a bridge gépeknél mint ami neked is van, azaz tiszta marad magagabb ison is és lassabban zajosodnak.
2012. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszöm:)

Szóval ha veszek egy használt 450d-t használt obikkal akkor ugyanannyit kell fizetnem mint egy új 1100d-ért csak jobbann járok és jobb minőséget kapok?

2012. aug. 20. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!