Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 550D-hez szeretnek...

Blaiseboy kérdése:

Canon EOS 550D-hez szeretnek allvanyt venni, mit ajanlotok?

Figyelt kérdés
Nem igazan ertek hozza, ajandek lesz, es fogalmam sincs milyen szempontokat kell figyelembe venni. Koszonom a valaszokat!

2012. máj. 29. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb talán az állvány teherbírása. Egy dslr egy nagyobb objektívvel és vakuval több kiló is lehet, ráadásul az objektív miatt igen egyenetlenül oszlik el a súly. Mivel senki nem szeretné, hogy az állvány feldőljön vagy összeessen, érdemes minél nagyobb teherbírású állványt választani.


Fontos, hogy nem csak állvány kell, hanem állványfej is - vagy olyan állvány, ami fejjel egybe van építve. Az állvány önmagában csak a három láb egy tőcsavarral, így önmagában nem teszi lehetővé a gép mozgatását, forgatását. Az állványfejnek szintén meg van adva a terhelhetősége. Ha túl nehéz hozzá a gép, nem fogja tudni megtartani.


Állványfejből érdemes gyorscsere-talppal rendelkezőt választani, így nem kell minden alkalommal a gépet csavarozgatni az állványra, mert az előbb-utóbb kikezdi a gépben lévő menetet.


Állványfejből alapvetően két féle létezik: gömb és 3D. Hogy kinek melyik tetszik jobban, az egyéni ízlés kérdése.


Vannak ezen kívül az ún. monopodok: ezek egylábú állványok, nem teszi lehetővé a gép elengedését, viszont kisebb helyen elfér, mint egy tripod, és jóval stabilabb egy egy ponton megtartott gép, mint ha puszta kézből kéne fotózni. Sok helyen, ahol nem lehet (vagy nem szabad) háromlábú állványról fotózni, a monopod lehet a megoldás.


Az elfogadható minőségű tripodok szvsz. 20-30 ezer forinttól kezdődnek, de komolyabb igénybevételhez sokkal masszívabb - és drágább - állvány ajánlott.

2012. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Júj szegény kérdezőt aztán sikerült elriasztanod. Nem ennyire bonyolult. Ha ennyire profi fotós lenne az illető akinek ajándékba lenne, akkor már lenne neki otthon 3. A te és az ajándék igényeit bőven kielégíti ez is.:

[link]


Ez meg hogy milyen objektív, meg hogy egyensúly, felejtsd el. Komoly objektívekhez jár álványgyűrű. Ami azért van hogy meglegyen az egyensúly egy "akáckaró" tetején is.

2012. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már miért riasztottam volna el? Leírtam mindent, amit fontosnak tartok, majd ő eldönti, hogy ebből mit tart megfontolásra érdemesnek.


Mellesleg: pl. a Canon EF 24-70 f2.8L obi majd' egy kiló, és nem lehet rá gyűrűt tenni.


Ráadásul az általad linkelt állvány terhelhetősége 2 kg körül van. Én nem bíznám rá a gépemet. Egy masszívabb állvány pár ezer forinttal kerül többe, egy új gép százezres nagyságrendű...


Persze nem akarom én megmondani neked, mit csinálj, de a kérdező nem hiszem, hogy örülne, ha az általa ajándékba adott állvány miatt törne össze az ajándékozott nem olcsó gépe. Bízd rá a döntést, és ne kritizáld a válaszomat. Ez nem verseny, hogy a te válaszodnak kell a legjobbnak lennie.

2012. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Verseny? Akkor valószínű itt te versenyezel csak. Én jól megvagyok a helyemen köszönöm.


[link]


Na ő egy nagyon nehéz objektív, én ezt használom. Viszont állványgyűrű van rajta gyárilag. Egyébként ezeket tudva nem szeretnék tőled fényképezőgépet venni. 1 kilóval feszíteni a vázat... szívem szakadna meg.

2012. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként ezeket tudva nem szeretnék tőled fényképezőgépet venni. 1 kilóval feszíteni a vázat... szívem szakadna meg."


Itt ül mellettem egy 24-70 f2.8, és üzeni, hogy ha megszakadsz, se tudsz rá állványgyűrűt tenni, mert nincs hozzá hely. És igen, nehéz, mint a dög, ennek ellenére szoktunk együtt járni állványról fotózni a budai éjszakát. Egy normális, fém vázas gépnek ez nem megterhelés, ott a kihívások 1,3-1,5 kilónál kezdődnek. Arra meg tényleg van gyűrű.


Az első válaszadó korrekt és kimerítő volt, viszont abban a másodiknak lehet igaza, hogy se pénze, se igénye nem lesz a kérdezőnek egy komoly állványra, mert ott maga a fej is 20 ezertől indul.


Viszont érdemes az állványt mindig a valós terhelés 1,2 vagy 1,5-szörösére méretezni, hogy tolerálja az apró felhasználói hibákat és ne húzza le a gép az orrát egy 15 másodperces expo alatt. Ennek fényében valami olyasmi kéne, ami legalább 3 kg-ig elmegy.


Pusztán specifikáció alapján:

[link]

[link]

2012. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kielegito valaszokat! :D
2012. máj. 30. 06:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!