Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi Bridge kategóriás gépet...

Régi Bridge kategóriás gépet érdemes még venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hobbifotós vagyok és a "hobbimhoz" találtam egy nagyon jó Bridge kategóriás fényképezőgépet. Semmiképp sem szeretnék kis kompakt gépet venni, mivel ott sokkal kevesebb a manuális beállítási lehetőség.


Ezt a fényképezőgépet találtam: Kodak EasyShare DX6490, jó állapotban van külsőleg, tényleg nincs rajta egy karc sem szinte. Viszont az lenne a kérdésem, hogy mivel egy 2004-től forgalmazott gépről van szó, érdemes-e venni még ilyen 7-8 éves gépet? Szerintetek aktív használat mellett kibírna mellettem még 1,5-2 évet amíg nem veszek egy komolyabbat? Mire figyeljek a "tesztelésnél"? Mi számít egy ilyen Bridge kategóriájú gép esetében?



2012. máj. 26. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy hasonló korú Finepixet vettem féléve egy tízesért.

Tökéletesen megfelel a célnak. Ennyiért egy névtelen gagyi kompaktot lehetne venni, ami nem tud ilyen képeket csinálni, egy hasonló (persze modernebb) bridge-ért meg adhatnék legalább 50ezret.

Nekem teljesen megfelel a max. 4MP, nem akarok óriásplakátokat nyomtatni a képeimból. A kis kijelző is elegendő, majd megnézem nagyban a számítógépen, ez meg legalább kevésbé sérülékeny.

2012. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyiért akarják adni? Ez elég meghatározó...
2012. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15e, ami elég korrekt ár érte, szerintem, bár beszéltem a tulajjal és állítólag nem igazán volt használva, csak "pótgép" volt. Köszönöm a válaszokat, 1. válaszoló: Én is gondolkodtam Fuji gépen, de végül inkább ez a Kodak gép tetszett meg jobban. Mindenesetre köszi a válaszokat!
2012. máj. 26. 23:01
 4/6 gergoap ***** válasza:

Nagyon egyszerű, arr kell figyelni, hogy mennyire képzajos. Valamelyik olcsóbb gépekben tönkremegy a CCD 2-3 év után.

Én a helyedben nem venném meg, nagyon "bóvli" gépek ezek a Kodakok, volt a kezemben sok Fuji gép után. Pl. nálunk még mindíg megvan egy 2005-ös Fuji S5600-os, sokkal jobb és kénmyelmesebb a kezelhetősége, jobb képminőséggel. rendgeteg van eladó....

2012. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megvetted végül?

Igaz a kérdés már régi, de válaszolok. Volt fuji bridge-m, és volt, van kodakom. A kodak sokkal szebb képeket csinál. Élesebb képei, teltebb színei vannak. Az első kodak gépem ZD710 volt, nagyon meg voltam vele elégedve, egyetlen hátrányát tapasztaltam, mégpedig, hogy lassú. Most egy Kodak Z981-em van, imádom! Ezt is lehúzták sok helyen (fórumokon). Hasonló tudású gép más gyártótól 2-szer, 2,5-szer ennyibe kerül. Egy titka van a kodaknak is és minden gépnek, meg kell tanulni fényképezni, ehhez sokat gyakorolni!

2012. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, Megvettem, jó sok képet készítettem vele és tökéletes állapotban van, éjjel is kiváló képeket szoktam csinálni, akár a holdról is. :) Szeretem, jó kis gép, bár amint lesz több pénzem, veszek egy komolyabb kategóriájú gépet, de addig tökéletesen célt szolgál.
2012. júl. 8. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!