Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ilyen analóg/vintage képeket...

Ilyen analóg/vintage képeket mivel lehet csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

Ebben a videóklippben kévő fényképekre gondolok. Illetve aki ért hozzá, az tudna ajánlani konkrét modelleket?

Előre is köszi :D



aug. 3. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régebben grafikuskodtam. A Photoshopban megnyitottam a jó minőségű digitális képeket. Volt, hogy adtam hozzá egy kis gauss-t, színtelítettséggel mókoltam, picit lebutítottam a színeket, használtam néhány filtert és egész jó ilyen vintage hatású képeket lehetett csinálni. Nekem a kedvenc témám a barnássárgás monokróm (azaz fekete fehér) képek voltak. A tiszta fekete fehér képeket "antikoltam".
aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Manapság pl. Instant fényképezőkkel.
aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"csináljunk most inkább egy polaroid képet, digitális világban egy analóg emléket,

digitalizáljuk, nézzük meg, hogy milyen lett, aznap este bármi megtörténhetett"


A Polaroid ma is létezik, lehet venni hozzá papírt, az újakhoz és a régiekhez egyaránt"

Sokan fotóznak filmre. Ott is óriási a játéktér. Filmet le lehet nagyítani, de még a filmet, a negatívot is lehet digitalizálni. Ezeknek a képeknek is nagyon jó analóg hatása tud lenni.

És igen, ott a lehetőség a digitális képeket, videókat Photoshop-pal illetve Premier Pro-val kicsit átszínezni, szemcséssé tenni, stb.

aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Photoshop, régi kamera
aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És ha ol veszek egy ilyen eldobhatós kamerát ami film, arról pcre hogyan lehet átvinni a képeket?

Pl kodak fun saver

aug. 4. 07:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Analóg forrásról leginkább szkennelve jó átvinni digitális formába a képeket. De egy jobb felbontású okosteló lencse+szkennelő progi is jó, ha magáncélra kell és nem kell nagyon nagy professzionalitás.
aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan instant, ami csak akkor nyomtatja ki, ha akarod. Így megvan digitálisan és kinyomtatod, azokat, amiket akarsz. Pl. Instaxnak vannak ilyen kamerái. De az új Polaroidok között is van ilyen.
aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Csökkented a felbontást és a színek számát és az élességet, amíg nem kapsz megfelelő eredményt.
aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen analóg, automata "szappantartó", ami előkerül a szekrény mélyéről / padlásról és működésre tudod bírni (van hozzá elem, film). Ha körbekérdezel a rokonságban, baráti körben, valószínűleg akad egy porosodó példány, amitől szabadulnának. Eldobható is jó, ha éppen az a legelérhetőbb.

Komolyabb összeget csak akkor adnék ki érte a helyedben, ha eljutottál odáig, hogy meg tudd nevezni mit szeretnél, mire van szükséged. Gyakorlati példa: Az instant masina, amiről a kolléga írta, hogy nem nyomtat rögtön mindent, az Instax Mini Evo. Tényleg ügyes kis gép. Bankkártya méretű nyersanyagra dolgozik, maga a kép valamennyivel kisebb rajta. Viszont kár beleugrani egy 75ezres költségbe, csak azért, hogy később derüljön ki, hogy neked ez a méret túl kicsi, a gépen válogatás nem adja, nem jön be a "lábzoom" stb.


Javaslom az alapoknak olvass utána (iso-blende-záridő háromszög stb.) és kezdd el nyomogatni a telefonod fényképezőjét profi módban. Ha itt visszaolvasol, filmekről elég részletes válaszokat lehet találni. Facebookon van analóg-filmes fotózás csoport, ami elég jó.

Azt is javaslom, hogy nézz utána a költségeknek és a lehetőségeidnek. A nyersanyag drága. A hívás, szkennelés, nagyítás/ nyomtatás szintén pénzbe kerül. Értelmes szakember vidéken nem biztos, hogy van.



"Majd megphotoshopolom":

- a modern, szuperéles, hibátlan objektívek miatt gyakran kilóg a lóláb.

- szükséges hozzá előzetes tudás, hogy ne tolja túl az ember és ne legyen hótt gagyi a végeredmény.

aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

""Majd megphotoshopolom":


- a modern, szuperéles, hibátlan objektívek miatt gyakran kilóg a lóláb.


- szükséges hozzá előzetes tudás, hogy ne tolja túl az ember és ne legyen hótt gagyi a végeredmény."


Ez pontosan így van :D


Üdv. Egy volt grafikus.

aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!