Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit jelent a HDR-ezás fotózásb...

Mit jelent a HDR-ezás fotózásban, videózásban?

Figyelt kérdés

Tudom, wikipedia, de akkor se igazán értem. sőt panaszkodnak, hogy a HDR miatt nem olyan a minőség mert sok az utómunka stb.

akkor mi is az előny és konkrétan mit jelent?

kamerán is van egy ilyen menüpont, hogy HDR on/off, oké, de ezzel mit kapcsolok ki-be?


"a felvétel túlexponált volt bekapcsolt HDR mellett."


köszönöm, ha valaki leírja érthetően, nekem misztikus :)



jún. 27. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Több expoból van összefésülve a fotó, így a sötét területeken nincsen bebukás és a világos területek is megmaradnak kiégés nélkül. HDR nélkül szimplán nincsen akkora dinamikatartománya a szenzornak, hogy bebukás és kiégés nélkül rögzítse a témát. Sokan természetellenesnek tartják ezeket a fotókat, mert az egész fotó kap neonos érzetet. Ezt főleg bőrtónuson lehet nagyon megfigyelni.
jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak a rossz hdr neonos kinézetű. Amelyik szépen van megcsinálva, azon csak azt látni hogy nagy a dinamikatartomány, semmilyen extra effektet nem kölcsönöz a képnek.
jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez azért nem igaz, mert gondolj csak bele: A színek teljesen mások az alul, a jól és a túlexponált fotón. Ahhoz, hogy össze tudd őket fűzni mindenképpen meg kell változtatni a színeket, különben nem passzolnának össze. Ennek az eredménye szinte mindig az, hogy eltolódnak a színek "neonos" irányba. Ahhoz, hogy ezt helyre lehessen állítani gyorsan ahhoz tone mapping-re van szükség. Kézzel is meg lehet próbálni, de sosem lesz annyira természetes a végeredmény, mintha egyetlen expot lőttél volna HDR bohóckodás helyett. Én elfogadom, hogy valakinek pont a HDR tetszik a túltolt színek miatt, de az vitathatlan, hogy ez nem a valóság korrekt reprezentációja. Laikusok általában észre sem veszik a problémát.
jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szóval akkor röviden, túlságosan erős telítettsége van a színeknek? kb ennyiben lehet összefoglalni?

és az utómunkával ezt kell korrigálni, mert természetellenes?

jún. 28. 01:52
 5/9 Mojjo ***** válasza:
75%
@4: Nem. Az egyes leírta, miről szól. A dinamikaátfogás megnövelése a cél.
jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 ez nem igaz. Világossági maszkokkal (luminosity masks) nagyon szép termeszetes módon lehet több képet összefűzni. Ezt csinálom már kb 10 éve
tegnapelőtt 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5

tehát akkor a bebukás, kiégés elkerülése a cél gyakorlatilag?


mondok egy példát: én koncertfotózáson kaptam agybajt, lehetetlen volt kb, mert a háttér ugye ledfalak stb, azaz hatalmas fény, és hozzá képest az előadó sötét volt.

na most akkor ez egy olyan helyzet, amit a HDR kivéd és nem fog kiégni a héttér, ellenben látszani fog jól a sötétben lévő előadó?

tegnapelőtt 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Kérlek mutass pár HDR fotót, amin dolgoztál.
tegnapelőtt 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 írj privátban és szívesen küldök.
tegnap 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!