Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kameraszakértők gyakorlati...

Fúróferkó kérdése:

Kameraszakértők gyakorlati ismerettel rendelkezők segítségét kérem. Hogyan,mivel lehetne megoldani,hogy tőlem 10 méterre lévő kartonon a lyukat valami monitorfélén lássam.?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag arról van szó ,hogy légfegyverrel célba lövök,régebben ezt vagy kézzel,vagy motorral működtetett lőlap vonszolóval oldottuk meg,vagy távcsővel megnéztük.Ez helyigényes mechanika,kényelmetlen a távcső.

Ma már ezen túl vannak,már aki tudja milyen kamera,(esetleg pontos típus) felel meg erre a célra.Olcsó de használható technika kellene.Kérem aki kamerákkal foglalkozik,vagy ismeri,segítsen!



2023. szept. 12. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Fix telepítésre kell, vagy alkalomszerű használatra?
2023. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

12V kell neki, meg egy analóg monitor és kábel.

Vagy WIFI kamera mondjuk egy tablettal.

2023. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most az udvarban építem ki a motoros vonszoló rendszert,de télire le kellene szerelni .A két végpont( asztal és célpont)maradna csapadék ellen letakarva.Éppen ezért lenne praktikusabb egy kamera-monitor.

Ezért kértem a segítséget is,mert én bő választékban el fogok veszni,nem tudom mit válasszak.Ahogy a válaszodból kiolvasom,talán egy wifis lenne a legjobb? Laptop,tablet van.A kamerának valami tápfesz. is kellene?

2023. szept. 12. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora a lőlap? Ugyanis annak - és a kamera szenzorának - méretétől függ a szükséges objektív fókusztávolsága.


Amit én találtam szabályt:

[link]

a szerint egy A3-as (420*297 mm) lapot kéne figyelni - ezek szerint - 10 méterről.


Tegyük fel, hogy veszünk egy ilyen:

[link]

kamerát, amiben ilyen:

[link]

1/2.5"-os szenzor van, aminek az alábbiak:

[link]

szerint a függőleges mérete 4,3 mm.


Az alábbi kalkulátor:

[link]

szerint ehhez 101 mm-es fókusztávolságú CS-foglalatú objektív kéne, ami eléggé ritka.


Egy APS-C szenzorral ellátott Canon DSLR-hez - aminek 15 mm magas a szenzora - már 353 mm-es fókusztávolságú teleobjektív kellene, ami létezik, de eléggé borsos árú


Esetleg némi digitális zoommal lehetne kicsit trükközni: venni egy olcsóbb teleobjektívet, és digitálisan rásegíteni. Az előző példánál maradva: egy APS-C szenzorú Canon DSLR, 105 mm-es teleobjektívvel, 10 mméterre 1414 mm magas objektumot lát. Arra 3,4x-es digitális zoommal rásegítve már a teljes lap látható.

2023. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A másik lehetőség, hogy közelebb viszed a(z alkalmasint Ethernet-portos vezetékes vagy wifi-s vezetéknélküli IP-) kamerát úgy, hogy az ne legyen "tűzvonalban" (például oldalra). Így - bár torzítani fog a kamera (ami utólag szoftveresen korrigálható), de - nem kell nagy fókusztávolságú, teleobjektív hozzá.
2023. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt anonim! Örülök,hogy van valaki aki tényleg segíteni akar,nem kioktatni.Lelkiismeretesen,sok időt szánva keresgéled nekem a megfelelő dolgokat.Köszönöm.

Érthetőbben leírom a helyzetet:Én lövök a pisztolyommal egy asztalnál,az asztalon lenne egy kis monitor,pl.egy tablet amin látnám a találatot a tőlem 10 méterre 1,5 m magasan lévő 17X17 cm-es lőlapon. Az objektív a lőlap felett-előtt kb.30-50 cm.-re 45 fokban lenne a lőlap síkjához.

olyan közel a lőlaphoz,hogy lehető legjobb képet adja,de ne zavarjon a célzásban.Lehet,hogy a versenyeken a kamera teleobjektíves,és nem a lőlap közelében van,mert ha nézek a neten egy légpisztoly döntőt,nem látni a kamerát csak a kis monitort.

2023. szept. 13. 08:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Tolató kamera, persze közel, golyó védetten kell telepíteni.

Olxsó, 12V-ről elmegy..

2023. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Néhány millis lövedékhez és sűrű célvonalak megjelenítéséhez már komoly felbontóképességű objektív kell vagy nagy szenzor. Nyilván a teleobjektív is alap. Ezzel a kommersz webkamerák, biztonsági kamerák kilőve. Szerintem megfizethető áron nem találsz erre megoldást. A sufni megoldás az lenne, hogy a közvetlen közelébe leteszel egy olcsó kamerát, de akkor a golyó ellen védeni kell. Plusz ha nem pont elé teszed le, akkor a perspektíva torzíthatja a leolvasási pontosságot.
2023. szept. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vettem egy WiFi HD smart kamerát.A célomnak megfelel,sőt úgy telepítettem,hogy a kamera rögzítési pont változtatható,így ha nem lövök akkor a tengerpartról láthatom a betolakodókat.

Köszönömm a válaszokat.

2023. szept. 26. 07:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!