Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért rosszabb a kép mint a...

Miért rosszabb a kép mint a fényképező kijelzőjén?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el fotózni és azt tapasztaltam, ha elkészítek egy képet és visszanézem a fényképezőgép galériából tökéletesek a fények és jól néz ki a kép. De mikor átmásolom a számítógépre rosszul néz ki az egész. Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni, hogy hasonló képet kapjak, mint amit a fényképezőgép kijelzőjén át a galériából látok. (EOS 70D)

2022. márc. 8. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel nagyobb kijelzőn nézed a képet, ezért jobban kijönnek a hibák is. De lehet, hogy tévedek.
2022. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nyilvánvaló, hogy a részletek másképp jönnek ki, de a képen a fények is teljesen mások.
2022. márc. 8. 20:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Passzolok.
2022. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Állíts a monitorodon! Lehet nagyon le van véve a kontraszt meg a fényerő is.
2022. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
IPS monitorom van és színhelyesre van beállítva, nem hiszem, hogy az lenne a probléma.
2022. márc. 8. 21:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Pedit érdemes volna némileg állítani azon a monitoron, meg esetleg nézd meg milyen a TV-n a fotód, mert ott is mást fog mutatni.

Ugyanez a szitu ha valami szineset akarsz rendelni a neten, mert ha megjön, akkor valószínűleg pont ez miatt nem úgy néz ki mint a monitorodon.

2022. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont a múlt héten rendeltem egy pulcsit és számítottam rá, hogy eltérő lesz a színe, de ugyanolyan volt:D
2022. márc. 9. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen formátumba fotózol? RAW vagy JPG?


A RAW képek alapból fakóbbak, laposabbak, viszont a fényképezőgép élénkebb, telítettebb JPG előnézeti képet mutat a RAW képekhez is.

Ahhoz, hogy ugyanazt a látványt kapd egy RAW fájlnál, külön ki kell dolgozni őket egy megfelelő RAW feldolgozó programmal. Viszont mivel a RAW képek több információt tartalmaznak és nagyobb mozgásteret engednek az utólagos korrekciókhoz, mint a JPG képek, ezért aki komolyabban fényképez, az inkább a RAW-t dolgozza fel és nem JPG-be fényképez - de nem is várja kidolgozás nélkül ugyanazt a látványt a RAW-tól, mint a JPG-től.

2022. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
RAW-ban fotózom, szoktam állítgatni PS-ben a csúszkákat, de soha nem érem el azt a végeredményt:( Bár az az igazság, hogy nem vagyok valami jártas Photoshopban.
2022. márc. 9. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor már tudjuk is, hogy mi a gondod. Tanuld meg kidolgozni a RAW képeidet. Esetleg ismerkedj meg a Photoshop mellett a Lightroommal is.
2022. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!