Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik analóg fényképezőgépet...

Melyik analóg fényképezőgépet ajánljátok LEGELSŐ gépnek?

Figyelt kérdés
Szeretném kiválasztani legelső analóg fényképezőgépen, de sajnos tanácstalan vagyok az ügyben.

2021. aug. 1. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ki tudja miért nevezik a filmes fényképezőgépet következetesen analógnak?

Ha manuális gép, akkor lehet hogy még elektronika sincs benne, tiszta mechanika az egész, vagy esetleg egy buta fénymérő volt benne.

De filmes gép simán lehet egy olyan csúcsgép is, amiben már van expozició automatika és autofókusz, ezek már tömve vannak digitális elektronikával.

2021. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Filmes Canon Eos-t javaslok. Jó autofókusz és korrekt fénymérés.
2021. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Veszel egy Zenitet 2 ezerért.
2021. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi preferenciával én megnézném mi porosodik a padláson (vagy a rokonok padlásán)... Általában valami Smena, Zenit vagy Fed szokott akadni az automata szappantartók mellett.


"sajnos tanácstalan vagyok az ügyben."

Oké, akkor tanács:

- maradjunk a kisfilmes (35 mm) gépeknél.

- próbáld meg megfogalmazni, hogy mire van szükséged. Ha volt már a kezedben digitális gép, annyira nem nehéz. Pl. cserélhető objektív, fénymérő, milyen szintű automatizmus szeretnél... Ha saját példát szeretnél, nekem alap a manuális filmtovábbítás, szeretem, ha van TTL fénymérés (de nem halok meg nélküle), illetve manuálisan állítom az iso-t, rekeszt, záridőt. Illetve nekem a cserélhető objektíves gép gyakrabban kerül elő, mint a fix obis, az inkább "játszós" gép.

2021. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Amire nagyon figyelj, hogy pl. a redőny ép legyen és jól záródjon a hátulja... én vettem két fényképezőt is, egyiknek tök lyukas volt a redőnye (ki látta akkor a helyszínen a mikrolyukakat...), aminek az eredménye már csak a képeket látszott meg gyönyörű kiégett pöttyökként, a másiknál konkrétan minden egyes kockánál a fél kép kiégett - mindig ugyanott - mivel szerintem - a hátulja nem jól záródott, vagy legalábbis valami más komolyabb baja volt.


Egyik egy Exakta VX500, a másik egy Yashica Minister D volt.

2021. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!