Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen videókamerát vegyek...

Milyen videókamerát vegyek koncertek felvételéhez, 150000-200000 ft értékben ?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ismét leírom, mint szinte mindegyik ilyen kérdéshez. Árukereső. Miért nem tudodtok magatoknak keresni? Szerinted ha valaki válaszol, az mit csinál? Rákeres és ide ír valamit. Keress magadnak 5-10 megfelelőnek tűnő gépet, ezekről olvass véleményeket. Várom a kötözködést és a lepontozást.
2021. júl. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

milyen koncert? beltéri sötét, nyilt téri nappali világos?

hangot is a kamerával vennéd fel?

mennyire komolyan gondolod? a 150k-ból ítélve full amatőr módon szerenéd csinálni...

2021. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A megjelölt áron nem kapsz az elvárásoknak megfelelőt.

Én bérelni szoktam, 15 ezer egy nagy kamera napi díja állvánnyal, mikrofonokkal, minden ami kell hozzá. Mellé kirakok 2 mobilt, ami vesz folyamatosan, hogy legyen anyag váltásnak, amíg esetleg a nagy kamerával mozgok, vagy más törődést igényel. És a hangot külön is rögzítem végig.

2021. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az első kommentre annyi a válaszom, hogy rákerestem, nem találtam konkrét véleményt, tehát azért írtam ide, hogy mások tapasztalatait megtudjam.

Sokat járok koncertre, szeretném megörökíteni, nem akarom profi szinten csinálni. Eddig telefonnal vettem fel, de ettől jobb képminőségben és hangminőségben szeretném. Az utolsó kommentelőtől kérdezném, hogy ha két mobillal és egy jó minőségű kamerával veszel fel, és összerakod, nem látni a képminőség különbséget?

2021. júl. 23. 10:44
 5/8 anonim válasza:
Nem mindegy milyen koncertre mész. Falunapon nem fog érte szólni senki, de komolyabb koncerten nem használhatsz kamerát és fényképezőt sem engedély nélkül. Nekem egy kicsi pártízezres kézi kamerám van, a Barba Negrában már nem használhattam. Attól kisebb helyeken nem volt belőle gond, az arénába meg inkább be se próbálom vinni, tekintve hogy ott egy csomószor az ékszereket is levetetik az emberekről.
2021. júl. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vannak, akik dslr gépekkel dolgoznak, mert már tudják azt a szintet, amivel egy átlagos felhasználású videót lehet csinálni.
2021. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Koncert felvételnél talán a hang fontosabb mint a kép.

Youtubeon halgass videókat külső felvevőkről például:

Zoom H5

Zoom H4n

Zoom H4n Pro

Tascam DR-40

Tascam DR-07X

TASCAM DR-05x


Töltöttem fel pár koncert videót ide:


https://www.youtube.com/channel/UC2z3rZlt51X7QXt84OSOdKw/vid..


Letesztelheted, hogy a Tascam DR 07x -el mit lehet kihozni, plusz még a Premiere-rel tettem rá egy Mastering/Club Master effectet.

Kamera egy Pana FZ1000 volt, az állvány egy Hama mono star 78.

A Manfrotto mono video állványomat nem cipeltem el Tiszacsegére. De a Hama is " elment szódával". A Tascam külön állványon volt.

2021. júl. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, utána nézek. Az a helyzet, hogy én többnyire fotózok a koncerteken, van egy DSLR gépem. Próbáltam videózni is vele, de a hang nem tetszik, még a mobiltelefon jobb hangot vesz fel, mert igen ahogy írtad, a hang fontosabb sztem is. Ezért gondoltam egy videokamerára, amit állványra tehetek, és közben fotózhatok. Viszont meglep, hogy a Barbában nem videózol. Én szoktam, sőt az arénában is, mondjuk voltam a Depp Purple koncerten is, azon viszont nem lehetett semmit, csak pár telefonos fotót saját részre.
2021. júl. 26. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!