Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a Nikon D40...

Mi a véleményetek a Nikon D40 kameráról ( fényképezőgép ) ? Megéri meg venni ?

Figyelt kérdés
2020. dec. 24. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Belépő kategória tükkörreflexbe, kezdőként ha nincs pénzed többre, akkor igen megéri. Illetve későb objektívekkel variálhatsz.
2020. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

"Megéri" - tisztában vagy a szó jelentésével?

Abszolút szubjektív, hogy kinek mi éri meg.

Ami az egyiknek megéri, az a másiknak nem.

Szerencsére megadtad, hogy pontosan milyen elvárásaid vannak a leendő gép irányába, hogyan, mire akarod használni, satöbbi, ezért egyértelműen megállapítható, hogy neked vagy megéri, vagy nem.

2020. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A nagy Levin ***** válasza:
83%
Kezdő gépnek nagyon jó. Én tíz évig használtam, több ezer képet csináltam vele. Ma már csak ritkán használom (van másik), de most is hibátlanul működik.
2020. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne már! 6 megapixel, és 14-15 éves konstrukció! Már akkor se volt egy csúcs gép. Ma már egy középkategóriás telefonnal is jobb képeket lehet készíteni. Most nem arra gondolok, hogy 48, 64 és 108 megapixeles kamera van bennük, mert az már az értelmetlenség határát súrolja, de egy DSLR-nél 18-24 megapixel alá ne menj.
2020. dec. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok
2020. dec. 24. 11:00
 6/10 anonim ***** válasza:
14 éves vázról beszélünk. Én nem venném meg. Értéktelen kacat.
2020. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert? Két forintért például megérné vésztartaléknak. Ezt jelenti a "megéri" kifejezés, még akkor is, ha lepontozzátok.
2020. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem (csak) a pixelszámmal lesz a baj. A fenntartásaim ott kezdődnek ezzel a vázzal, hogy:

- Mennyire van egy ilyen régi váz szétnyúzva? (Azaz milyen hamar fog úgy lerohadni, hogy olcsóbb újat venni, mint szereltetni?)

- 800ISO felett már zajosodik a kép. Ez a modern fotóst már marhára zavarja

- A modern gépekhez képest ezek lassúcskák (Elunom az életemet, mire elmenti a képet, egy modernebb, gyorsabb objektívet nem szolgál ki stb.)

- 3 fókuszpont, ebből 1 keresztszenzoros. (Nem a fókuszpontok számától lesz jó a képed, de ez akkor is iszonyatosan kevés.)


Egy őskövületen tanultam meg fotózni, de ezt én sem venném meg.

2020. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Milyen gépet ajánlotok akkor nekem ?


Kb 300 euroig

Mindenfélét szeretnék vele fotózni

2020. dec. 24. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl:

[link]

2020. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!