Fekete hátteret vagy green screent vegyek?
A legolcsóbb megoldás ha fekete hátteret veszel és azt feszíted ki.
Így megúszod kevesebb világítással.
Ha mégis a zöld háttér mellett döntesz akkor számolj arra, hogy a hátteret is jól meg kell világítani.
Kezdetnek tényleg elég az olcsó méter áru is, viszont lesz vele szívás rendesen. Gyűrődni fog, nehezen fogod normálisan kifeszíteni, emiatt az utómunka is nehezebb lesz.
ha feketét akars a felvételen, akkor egyszerűbb eleve feketével felvenni és nincs vele több probléma. kifeszíteni, bevilágítani is kevésbé problémás, mert a feketén az egyenetlenség is jobban elveszik, hiszen a fekete hullámok és az árnyékaik is feketék.
a zöldnek akkor van értelme, ha valami másra akarod lecserélni, mindig másra akarod használni és főleg, ha van vele tapasztalatod, meg tudod jól oldani. ahogy írták, a zöldet sokkal macerásabb jól kifeszíteni, megfelelően egyenletesen bevilágítani a hátteret is, meg téged is, hogy jól működjön a háttér csere, ne legyenek hibák benne és ahogy írták is, macera vele minden tükröződés is. a feketével ezeket mind meg tudod oldani és sokkal egyszerűbb az egész folyamat.
a fekete háttérrel sem teljesen lehetetlen, de nagyon nem ideális rendesen háttér cserét csinálni. a háttér csere lényege, hogy olyan szín legyen, ami egyértelműen elkülönül, nincsen rajatad ilyen, ezért könnyű a programnak megkülönböztetni, hol ér véget a cserélendő háttér és hol kezdődsz te. mivel minden árnyék, minden ránc, határvonal fekete az emberen, ha a fekete hátteret cseréled le, belőled is nagyon sok el fog tűnni. ezért használnak a háttér cserékhez általában kék vagy zöld hátteret, mert normál körülmények között ez a két szín ritkább az embereken és a ruháikon is - erre egyébként figyelni is kell, hogy kék/zöld háttérnél ne legyen ilyen szín a ruhádon, meg persze, hogy. a szemed se legyen olyan színű...
hogy honnan szerzed be, az mindegy, a háttér cserét nem érdekli, hogy milyen az anyag minősége, forrása. egyedül az számít, hogy egységes legyen a szín, ne váltakozzon, illetve, hogy minél símábbra ki tudd feszíteni, mert különben nem lesz egybefüggő, homogén zöld, hanem hullámos, foltos lesz és a foltoknál nem fog rendesen cserélődni.
nem mindegy, hogy fotóról vagy videóról van szó (mindkettő van a kulcsszavak közt). fotónál nem feltétlenül kell zöld/kék háttér, mert a háttércsere sem feltétlenül ugyanúgy történik. nem is muszáj automatikusan csinálni. sok esetben fehér háttérrel fotóznak le dolgokat, aztán teljesen automatikusan, teljesen manuálisan, vagy valamilyen vegyes megoldással körbevágják és már meg is van a háttér csere.
feketét ehhez sem ajánlanék, ugyanazért, amit korábban írtam. fekete alapon a hajszálak, kontúrok is kevésbé különülnek el, amik megnehezítik a körbevágást. a fehér mindenképp jobb fotónál. fotónál a fehér jobb a kék/zöldnél is, mert általában semlegesebb, kevésbé zavaró, ha valami fehér ott marad, ha nem tökéletes a körbevágás.
Ja csak fekete hátteret akarsz akkor fekete hátteret vegyél.
Ha töb hátteret is akarsz leginkább feketét, de ki is akarod magad vágni ott a kékháttér is.
A zöld háttér akkor jobb, ha a kivágás után világosabb háttére illeszted magad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!