Miért nem szeretik vagy díjazzák többen is azt, ha DSLR géppel videóznak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre eladásnál, hogy vannak akik erre külön felhívják a figyelmet, hogy pl nem volt vele videózva. Ez akkora gond?

2020. okt. 7. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Igen, mert a DLSR gépek fényképezésre lettek tervezve. A videó felvétel megterheli az akku, a zár, a szenzor élettartamát nagyon. A cserélhető objektív, széleslátószög elérése miatt használnak videokamera helyett DSLR-t.
2020. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Az elektronikát terheli, aksit, meg a szenzort, de egyébként sok dslr pont a hibrid funkció miatt jött létre.
2020. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ezeket jobb elkerülni, ha váz vásárlásra adom a fejem. Köszi!
2020. okt. 7. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Mi a csuda? Miért lettem lepontozva, a második válaszoló miért nem? Unatkoztok vagy tényleg ennyire toxikusak az emberek?
2020. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam, úgyhogy nem tudok erről nyilatkozni.
2020. okt. 7. 17:46
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
A szenzor a legnagyobb a probléma, mert azt nem arra tervezik, hogy fél óráig áradjon rá a fény. A legtöbb videóra használt váz az évek múltával mind hotpixeles lesz. Az elektronika elvi szinten nem hevülhet túl, mert firmware-ből korlátozva van, de custom firmware-el lehet probléma (főleg ha felhúzzák a bitrátát).
2020. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ezt használt gép esetében valahogy kilehet deríteni, hogy videózásra vagy fotózásra használták?

Vagy marad az, hogy ha gerinces, akkor nem ver át az eladó? :)

2020. okt. 7. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

ez a nek videózásra használt szöveg ugyanolyan, mint az autóknál a nem dohányzó, női tulaj.


ha a videózástól hot pixel jelenhet meg, akkor a kérdés az, hogy van-e hot pixel, nem az számít, hogy videóztak vele vagy sem.

2020. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Tök mindegy mire használták. A lényeg, hogy milyen állapotban van. Az aksit lehet cserélni, az nem akkora cucc, a szenzornak meg ki kell bírni mert erre találták ki. Ezek a bridge gépek távol állnak a komolytól. Igazából parasztvakítás az egész.
2020. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!