Ki jártas a fényképezőgépek formátumában? Tudnátok segíteni abban hogy
Tudnátok segíteni abban hogy milyen jellegű külömbséggel bír a Canon által fejlesztett Camera Raw 2-es illetve Camera Raw 3-as verziója? Egy teljesen újra tervezet képfeldolgozási folyamat mint a HEIF képformátum? (amit már ha minden igaz az 1D mk5 tán már támogat is)
Természetesen biztosan tudja mindenki aki a digitális technológiában jártas hogy ami nem analóg nyers jel az a "Nyers" (RAW) esetében is tömörített maximum veszteség mentesen. Mert látom hogy a a pixelek ugyan úgy tartalmaznak külön értékeket így csak az érdekel hogy van-e valakinek a két képformátum (CR2 és CR3) között tapasztalható különbség a méretén kívül? Észre lehet-e venni bármit egy fotográfusnak a technológiai változtatásokból? Köszönöm a szakmai válaszokat ezzel kapcsolatban.
Elég zavaros a dolog én anno próbáltam utána olvasni, de nem nagyon lettem okosabb.
Elvileg a CR3 talán több fokozatban állítható RAW formátum, ami lehet lossless, meg lehet compressed is ami compressed, de mégsem, mert ki tudod bontani a szerkesztésnél (vagy valami hasonló) és kisebb fájlméretet biztosít. Én mondjuk nem látom értelmét, és nem is nagyon értem, hogy mi a jó a CR3-ban.
"Elvileg a CR3 talán több fokozatban állítható RAW formátum, ami lehet lossless, meg lehet compressed is ami compressed"
Hol állítható? Mert a gép, mondjuk az 1DX Mk3 kezelési utasításában csak RAW és CRAW van, a DPP-ben meg semmi.
CR2 fájlformátum esetén a hagyományos raw kép veszteségmentesen van tömörítve, ill. ezen kívül választható az m-raw és s-raw formátum, ami csökkentett pixelszámot eredményez, továbbra is veszteségmentesen tömörítve.
A CR3 fájlformátumban bejött egy VÁLASZTHATÓ plusz formátum, a c-raw, ez megőrzi az eredeti pixelszámot, viszont veszteséges tömörítési algoritmust használ. A hagyományos, veszteségmentesen tömörített raw megmaradt választható opciónak.
Teszteket olvasgatva úgy tűnik, főleg a sötét részek zajosodásában van látható különbség. Alulexponált majd több fényértékkel felhúzott sötét részeken látható a jpg-hez hasonló pixel-csoportosulás, ami problémát okozhat a zajcsökkentő algoritmusoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!