Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért olyan menők ezek az...

Miért olyan menők ezek az ultraszéles monitorok? Vízszintesen aránytalanul sokat látunk, függőlegesen meg szinte semmit.

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom de engem is zavar. 32es van 4 éve és feltűnt csak a kép felét nézem.
2019. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyártók azt képzelik, manapság mindenki arra használja a monitort, hogy filmeket bámuljon rajta.
2019. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém elfordítható.
2019. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Film és-vagy játék.

Meg trendi.


Apropó film, amíg a letöltőknél terjedő szent szó marad az open matte, addig a 21:9-nek náluk nem lesz sok jövője. :D

2019. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Házimozinál eleve nem jön szóba ilyen kis monitor, akkor sem, ha "szélesvásznú" mozi, mert azt is lehet egy jó nagy TV-n nézni. Akár fekete sávokkal, de akkor is nagyobbra jön ki és nézhetőbb.

Nekem egy 55 collos plazmán jól mutat a szélesvásznú is.


Valószínűleg a játékosok felvevőpiacára gyártják ezeket, illetve olyan alkalmazásra, ahol több ablakot jó egymás mellé pakolni, amit addig két monitoron oldottak meg, így egyben is elfér. Vagy sokféle ipari, tervezői alkalmazás lehetséges, lehet állítva is használni, vagy ilyenből többet egymás mellett.

2019. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg azért, mert a szem és a fej vízszintesen könnyebben mozog. De én is láttam olyan széleset, hogy már zavart.
2019. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
Engem spec a bal- és jobbszélső fekete sáv jobban zavar, mint az alsó-felső. Szóval egy 4:3-as film a 16:9-es tévén zavaróbb, mint fordítva.
2019. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:
Engem is zavar. Egy program forrásában függőlegesen szeretnék többet látni, nem vízszintesen.
2019. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!