Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-nél mi vezethet oda, hogy...

LED-nél mi vezethet oda, hogy teljesen elsötétül, miközben villamos jellemzői nem változnak?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy golyós egerem. A golyó által működtetett két fénykapu infraledjei egymással sorba kapcsoltak.

Egyszer az egérkurzor nem akart többé függőlegesen mozogni.

A hozzá tartozó led teljesen elsötétült: akkori telefonom kamerája érzékeny volt erre a hullámhosszra, azzal néztem meg, hogy egyik rendben világít, másik semennyire sem. (Nem volt piszkos.)

Közben a közös átfolyó áram mellett lényegében azonos feszültség esett mindkét leden.



2019. jún. 11. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Egy led kétféle módon mehet tönkre: Zár, vagy nyit. Előbbinél továbbra is fog folyni áram, a sorba kapcsolt többi led tovább fog világítani, csak a rossz nem. Párhuzamos kapcsolásnál viszont rövidzárlat keletkezik. Utóbbinál megszakad az áramkör, a sorba kapcsolt összes led kialszik (aztán keresheted dióda tesztelővel, hogy melyik a rossz), viszont nem lesz rövidzárlat.
2019. jún. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ezt úgy mondjuk szakmailag normálisan, hogy a LED (nagybetű) lehet szakadt vagy zárlatos, illetve aki javít LED háttérvilágításokat, az tudhatja, hogy még a kettő között is vannak állapotok.

Zár-nyit meghatározások azért is lehetnek félreérthetők, például amikor a tranzisztor működését tanítják:

- a tranzisztor zár (nem vezet)

- a tranzisztor nyit (vezet)

Mert itt aszerint értelmezik, hogy az áram útját elzárja, vagy nyitja, mint egy vízcsap.

Úgyhogy ez szerintem igencsak zavarkeltő, magam ezért is szeretek egyértelműbben fogalmazni.


Kérdésre visszatérve, LED-hátterekben olyannal én nem találkoztam, hogy szabályos nyitófeszültség mellett ne világított volna.

2019. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!