Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá az...

Hogyan kezdjek hozzá az elektronika tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Foglalkozni szeretnék hobbiszinten áramkörök -és mikrokontrollerek vezérlésével. Programozni tudok, volt is részem ilyen projectben, csak nem én csináltam az elektrós részét. Van egy Raspberry PI-m, és venni akarok egy NodeMcu ESP8266 típusú mikrovezérlőt.


Tudom, hogy a lábakon feszültséget lehet kiadni a lábakon, de hogy az pl hogy jut el a ledbe, hogy kigyulladjon, kell-e hozzá NYÁK meg ilyesmi full homály. Milyen vezetékek kellenek, milyen lehetőségeket rejt, egyáltalán mi az a breadboard...

Legjobb lenne könyv vagy írásos kiadvány ehhez, netes linkek, esetleg videók. Nem tudom, hogy keressek rá erre úgy, hogy általánosan is megértsem ennek az elvét. Utána szeretném majd NodeMCU-ra átvinni.


Köszönök bárminemű segítséget!



2019. jan. 23. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Én 5 évig tanultam ezt, gondolod egy könyv elég?
2019. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én programozni nyolc éven át tanultam és az is egy könyvvel kezdődött el.
2019. jan. 23. 18:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Azontúl a kérdés arról szólt, hogy hol KEZDJEM. Nem arról, hogy hogy fejlesszem fel magamat doktori szintre autodidakta módon. Ha elkezdem, onnan már látom a következő lépést.
2019. jan. 23. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy keressek rá erre úgy, hogy általánosan is megértsem ennek az elvét. "

Fizika, elektromosság.

Kezdetnek elegendő ha végigmész az általános iskolai anyagon. Aztán szólsz ha kész vagy.

[link]

2019. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minimum, hogy a tranzisztorok, FET-ek, diódák működését érteni kell.

Ja, ahhoz érteni kell az Ohm-törvénytől kezdve pár dolgot.

Egyébként az I/O hardveres lekezelése elektronikai szempontból gyerekjáték, ahhoz képest, hogy mik vannak vannak még a szakmában.

Láttam is valahol ilyen oldalakat, ami a programozózseniket kioktatja az elektronika alapfogalmairól.

Csak nem jegyeztem meg, mert én még a tisztán hardveres elektronikában nőttem fel, az a része a kisujjamban van.

2019. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

"Hogyan kezdjek hozzá az elektronika tanuláshoz?"


Hát ne úgy hogy mikrovezérlőt programozol. Először az alapismeretek megszerzése kell, arra lehet építeni.

2019. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Instructables.com


Itt a nagy része a többinek utananezel.

Alapvetően ha pár dolgot megcsinálsz és jártál általános suliba akkor menni fog. Én csináltam automata locsoló vezérlőt etc. ( Nokia displaY+wifi, ultrahangos víz puffer szint érzékelővel nyomás mérő a szűrő előtt és mögött méri mennyire tomodott el, vezerlel 2 szivattyút etc.


És se elektronikát se programozni nem tanultam.

2019. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerezz egy jobb forrasztóállomást (pl Fahrenheit 28003), hegedűhöz való vonó gyantát, egy kiló forrasztóónt, meg pár rossz rádiót, számítógépet, stb. Kezdd el szétszedni őket és kezdj el kísérletezni. Sokat lehet így tanulni, ha tanulmányozod őket. kellenek alap elektronikai ismeretek, ohm törvény, tekercs, kondenzátor jellemzői, képletek, illetve a félvezetőknek is járj utána. Esetleg némi digitális elektronika, hogy miket használ a processzor, D/A, A/D átalakítók pl.
2019. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eloszor villamos alapismereteket kellene elsajatitani. En ezt suliban (szki+foiskola) tanultam, tanarok jegyzeteibol, eloadasabol.

Erdemes tudni: komplex szamok, ohm torveny, thewenin tetel, norton tetel, szuperpozicio elv, hurok torveny, csomoponti torveny, valosagos es idealis feszultseggenerator/aramgenerator, egyenaram, valtoaram, tranziens jelensegek, transzformatorok, transzformatorok uresjarati, rovidzarasi, terhelt merese, hogyan merunk teljesitmenyt, feszultseget, aramot egyenaramu, 1 fazisu es 3 fazisu rendszerben, nevleges/hatasos/meddo teljesitmeny, passziv elemek (ellenallas, kondenzator, induktivitas) viselkedese egyen, valtakozo feszultsegu halozatban, frekvenciafugges, negypolusok, atviteli tagok, BODE diagramm, Nyquist diagram, fazisgorbe, atviteli, atmeneti fv-ek, diff. egyenletek.

Ha ezekkel vmennyire tisztaban vagy, ajanlom: Kovacs Csongor - Elektronika; Kovacs Csongor -Digitalis elektronika c. konyveit.

Ha gondolod kuldj privatot es dropboxon a hetvegen kuldok at villamossagtan, elektronika, energetika, automatika konyvet PDF-ben.

2019. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!