Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dupla nat probléma? Hogy...

Dupla nat probléma? Hogy oldhatnám meg?

Figyelt kérdés
A hálózaton van egy modem és egy router ez miatt van dupla nat.Mit kellene csinálnom hogy ez ne legyen?
2018. nov. 7. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd a routert.
2018. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Konfiguráld a routert.

Ha van AP módja, akkor azzal nem fog újra NAT -olni.


Ha nincs AP mód, egy alhálózatra konfigurálod a modemmel, kikapcsolod a DHCP -t és switch -ként használod (nem dugsz a WAN portba semmit, a "bemenet" is a lan portok egyikébe megy). Állítólag így is működnek a router -ek, még sohasem próbáltam...

2018. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mért okoz gondot a dupla NAT?


Nálam is dupla NAT van, nekem nem okoz gondot.


Mi lenne a feladat?

2018. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a privát üzenetből kiderült, Xbox -nál okoz laggolást a dupla NAT miatti magasabb válaszidő.


Nos, nem tudom még mindíg, hogy milyen router -ed van, de még mindig csak azt tudom javasolni, amit a #2 -es válaszban felvázoltam.

Esetleg vehetsz egy olcsó switch -et is és akkor több lan port lesz kettős NAT nélkül, a switch után pedig mehet a router.

(Gazdaságosabb, ha a meglévő eszközt konfigurálod, feltéve hogy elegendő az így használható 3 lan port, mint "kimenet".)


Megj.:

Switch -re kerestem:

[link]


Itt az első találat egy kb 4 ezres TP-Link. Tökéletes, ha inkább vennél egyet...


Valamint!!!

A kérdésseddel kapcsolatos kommenteket legközelebb nyugodtan írd ki a kérdésed alá, hogy mások is lássák és így relevánsabb/gyorsabb választ kaphass.

2018. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha jol ertelmezem a dupla nat annyit takar hogy magasabb lesz a valaszido(ping)? :) ha igen akkor kb mennyivel?
2018. nov. 8. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a válaszidő változik.

Változik az alhálózat is.

Pl.: A modem 192.168.0.1 és ekkor a router 192.168.1.1 lesz a legtöbb esetben.

Illetve ilyenkor a DNS is kettősen van jelen a hálózaton.

A válaszidő különbséget nagyon nagy mértékben befolyásolja az adott router típusa. Azt tapasztaltam, hogy 1-2 ms -tól olyan 30 ms -ig terjed, de legáltalánosabb esetekben kb. 5-8 ms a különbség.


Azóta eszembe jutott olyan lehetőség is, hogy a modemen kapcsold ki a DHCP -t és így a router DHCP -je kell, hogy bekapcsolva legyen, ekkor is ugyanazon alhálózaton, de statikusan csatlakozva a modemhez. Így sincs dupla NAT, de a DHCP -t a router szolgáltatja. Ez annyiban lehet jobb, hogy később a routerben kell konfigurálni a hálózati beállításokat, nem a modemben és esélyes, hogy a router jobban konfigurálható...

(Illetve a modem terhelése kisebb.)

2018. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha a szolgáltatói routere a tp link routeremet lan al összekötöm ap módba rakom a tplinket akkor nincs dupla NAT De nem erem el a nyomtatót sem a gépeket sem a tvt

Ezt úgy meglehetne oldani hogy a szolgáltatói routernek a dhcp ki

És a tplinkkel statikusan rákapcsolódók a szolgáltatóira akkor elérnem a tvt nyomtatót?

2021. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!